Звіт про роботу депутата Ковельської сьомого скликання Степанюка Аркадія Михайловича

Народна мудрість гласить: "Поспішай зробити якнайбільше добра для людей”. Вміння слухати людей, розуміти їх турботи, мати сили і бажання їм допомагати - це головна біблійна та життєва істина. За таким принципом нама­гаюсь жити і з такою життє­вою істиною я пішов у депу­тати Ковельської районної ради.

Для мене бути депутатом районної ради - це водночас і почесно, і відповідально, бо мені довірились люди, повірили, обрали, чекають від мене дієвих рішень. Мій звіт - це привід для об'єктивного і конструктивного аналізу своєї депутатської діяльності та визначення подальших кон­кретних напрямків роботи в органах ради та у виборчому окрузі.

Підбиваючи підсумки звіт­ного періоду, можна стверд­жувати, що у своїй діяльності я, як депутат, діяв у межах депутатських повноважень, передбачених Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законодав­чими та нормативними актами нашої держави та Регламентом районної ради сьомого скликання.

В районній раді я представляю політичну силу - "Блок Петра Порошенка "Солідар­ність". Отримавши довіру від депутатів-однопартійців, очо­люю депутатську фракцію з такою ж назвою, до складу якої входять 9 народних обранців, представники галузі охорони здоров’я, культури, органів місцевого самоврядування, сільського господарства, соціального захисту.

Як голова депутатської фракції та голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району входжу до складу Президії районної ради, що на своїх засіданнях попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, які передбачається внести на розгляд ради. У період, за який звітую, відбулось 12 засідань Президії, в роботі 11 я брав участь, завжди висловлював свою думку щодо включення питань до проекту порядку денного сесії райрад.

Відповідно до чинного законодавства основною організаційно - правовою формою роботи ради є сесійні засідання. Так, у звітному періоді я брав участь в роботі дванадцяти сесій ради, на яких розгля­дались питання соціально-економічного, культурно-освітнього розвитку району, медицини, правопорядку та оборонної роботи, систе­матично розглядались питання щодо внесення змін до район­ного бюджету, я висловлював свою думку щодо ухвалення тих чи інших проектів рішень районної ради шляхом голосування. Незважаючи на політичну складову, завжди голосую так, як велить мені совість на благо жителів району.

Крім цього, в рамках депутатської діяльності охоче беру участь у виїзних Днях депутата, які періодично організовує виконавчий апарат ради. Така форма депутатської діяльності дає можливість на власні очі побачити, як розвиваються територіальні громади, які у них є проблеми, знайти найбільш оптимальні шляхи їх вирішення, побувати у бюджетних та комунальних установах, побачити, куди спрямовуються кошти районного бюджету та проінспектувати ефективне їх використання.

Особливий акцент у своєму звіті хочу зробити на роботі постійної комісії, яку я очолюю - з питань бюджету, фінансів, контролю за використанням майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району. Постійні комісії є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду проектів рішень ради.

Так, до складу бюджетної комісії увійшли 8 депутатів - представники усіх депутатських фракцій. Основною формою роботи комісії є проведення засідань, які я скликав за потреби, відповідно до плану роботи ради та інших обставин. Загалом у звітному періоді відбулось 13 засідань бюджетної комісії, на яких було опрацьовано 141 питання.

Серед питань, що вносились до порядку денного комісії, домінуючими були питання формування, затверд­ження, використання та корегування районного бюд­жету, питання використання та управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, розгляд програм соціально-економічного та культурного розвитку району, цільових програм з інших питань та звіти про їх виконання.

Вважаю, що від налагод­женої роботи постійних комісій залежить подальше сесійне засідання ради. Щоразу під час засідання бюджетної комісії депутати, представники різних політичних сил, конст­руктивно та злагоджено підхо­дили до розгляду питань, обґрунтовано та розсудливо розподіляли бюджетні кошти, моніторили виконання райо­нного бюджету по доходах та видатках.

На мою думку, однією з найважливіших функцій бюджетної комісії сьомого скликання є не тільки розподіл і уточнення бюджетних призначень, а й глибокий аналіз його виконання, контроль ефективності управління коштами та пошук шляхів наповнення районного бюджету. В цьому напрямку є великі резерви, хоча є чималі прогалини в податковому, цивільно-правовому законодавстві, зокрема, щодо сплати обов'язкових податків, оренди землі, використання лісових ресурсів, видобуток місцевих копалин тощо. Не дивлячись на те, що податкова база районного бюджету скоротилась, адже утворились територіальні громади, наповнення бюджету у 2016 році було досить позитивним.

У зв'язку з обмеженими фінансовими можливостями районного та місцевих бюд­жетів Ковельською райдержадміністрацією спільно з облдержадміністрацією та органами місцевого само­врядування проводилась робота по залученню коштів Державного, обласного, місце­вих бюджетів, міжнародних донорських організацій для реалізації інвестиційних проектів на території району. При розгляді на засіданнях бюджетної комісії пропозицій щодо співфінансування інвестиційних проектів ріше­ння щодо використання резервних залишкових коштів та коштів від перевиконання районного бюджету на такі цілі ухвалювались депутатами одноголосно.

Як голова, намагався організовувати і координувати роботу комісії таким чином, щоб депутати - члени комісії незалежно від політичних вподобань були єдині в пита­ннях вирішення найактуаль­ніших проблем району.

Користуючись нагодою, висловлюю вдячність заступ­нику голови комісії Олександру Титомиру, усім членам бюджетної комісії - авторитетним і досвідченим депутатам районної ради за розуміння, підтримку, активність, конструктивну і результативну роботу в бюджетній комісії, а також усім депутатам районної ради за підтримку пропозицій бюджетної комісії під час пленарних засідань ради.

Відрадно, що в роботі бюджетної комісії завжди беруть участь голова райдержадміністрації Віктор Козак та голова районної ради Андрій Броїло, значну допомогу в роботі комісії надавала Світлана Карпюк, начальник управління фінансів, адже на її плечі та її працівників лягав весь тягар зведення бюджетних пропозицій, формування бюджетного рішення та аналіз використання бюджетних коштів.

Оскільки депутат - це представник інтересів територіальної громади, який бере активну участь у здійсненні місцевого самоврядування, у звітному періоді намагався робити все можливе, аби покращити життя мешканців району, виявлену мені довіру постійно підкріплюю реалізацією делегованих мені прав відстоювати інтереси мешканців свого округу та розцінюю як свідомо взяті на себе обов'язки, які намагаюся виконувати сумлінно і відповідально.

Звернення громадян, які отримував від виборців у звітному періоді вирішував, в міру можливості, позитивно та оперативно. Чимало звернень стосувалися виділення матеріальної допомоги на лікування, вирішення різних соціально-побутових проблем. Завдяки співпраці з керівництвом району ряд проблем виборців вирішувались в робочому порядку.

Для надання матеріальної допомоги на лікування жителів сіл, селищ району та, зокрема, Голобської ОТГ мною повною мірою було використано кошти депутатського фонду.

Враховуючи специфіку моєї роботи, багато часу приділяв відвідуванню малозабезпечених сімей, інвалідів, одиноких громадян. У міру можливості допомагав їм продуктами харчування, речами першої необхідності. Долучився до придбання автоматичного інвалідного візка для інваліда з с.Солотвина. Беру участь в роботі сесійних засідань, дорадчих органів Голобської селищної ради, брав участь у формуванні програми   соціально-економічного розвитку селищної ради, співпрацюю з селищним головою, старостами сіл Голобської ОТГ, депутатами ради з питань соціально-економічного та культурного розвитку територіальної громади.

Брав участь у вирішенні питання щодо залучення коштів на капітальний ремонт будинку культури в с. Новому Мосирі, ремонт доріг місцевого значення в населених пунктах Майдані, Солотвині, Діброві, Новому Мосирі. У складі місцевої комісії ТЕБ та НС працював над ліквідацією торфяних пожеж, що мали місце на території сіл Майдане та Солотвина. Долучився до вирішення проблеми автобусного сполучення за маршрутом "Ковель - Діброва”.

Беру активну участь в культурно - масових, спортивних та благодійних заходах, що відбуваються в районі та, зокрема, в Голобській ОТГ.

Думаю, що оцінювати мою роботу, як депутата Ковельської районної ради, будуть виборці. Я відкритий до діалогу і готовий допомагати всім, хто цього потребує, бо головна моя мета, як депутата - змінити майбутнє наших громадян на краще, аби воно було заможним і стабільним.

Аркадій Степанюк,

Депутат Ковельської

районної ради.

 

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»