В України є всі шанси перемогти

Як відомо, 5 вересня у Мінську між представниками України, "ДНР" і "ЛНР" за участю ОБСЄ було підписано протокол про припинення з 18.00 год. п'ятниці вогню на Донбасі.

6 вересня президенти України та РФ провели телефонну розмову, в ході якої дійшли згоди, що "режим припинення вогню" на Південному Сході України в цілому виконується.

На жаль, Мінський протокол про перемир'я не дотримується: бойовики та російські війська постійно обстрілюють українські позиції

Зокрема, в ніч із 7 на 8 вересня бойовики 5 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі. Такі дані оприлюднив прес-центр АТО.

"За минулу ніч терористами було п'ять разів порушено режим припинення вогню, — сказано у повідомленні. — Зокрема, були обстріляні позиції сил АТО неподалік населених пунктів Нижня Кринка, Жданівка, Золоте, Піски, Фащівка".

Раніше група "Інформаційний спротив" повідомила, що за добу було зафіксовано приблизно 10 обстрілів українських військових.

У ніч на 7 вересня в Донецькій області з боку Новоазовська, який контролюється бойовиками “ДНР”, був обстріляний Маріуполь. В результаті одна людина загинула, ще троє отримали поранення.

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає небезпечним підписаний у Мінську протокол

"В протоколі не існує вимоги відведення російських військ з території України. А це означає де-факто їх закріплення на нашій території. Я вважаю, що цей протокол є загрозливим для України, тому що в ньому визнані невідомі формування “ЛНР” та “ДНР” як офіційна сторона, яка його підписала", — заявила екс-прем'єр.

На її думку, така ситуація фактично визнає за сепаратистами право на підписання з Україною офіційних документів. "Як наслідок, хтось може вирішити, що Україна визнала — вона веде громадянську війну. Тому “ЛНР” та “ДНР” не існує де-факто. Існує агресія, війна Російської Федерації, яка оголосила Україні війну", — додала Тимошенко.

У зв’язку із ситуацією, що склалася після підписання «мирних домовленостей» у Мінську, ВО «Батьківщина» вимагає від керівництва України наступних кроків:

1.  Негайно зібрати позачергове засідання Верховної Ради для того, щоб у відкритому  режимі  пояснити  українцям:   що   саме  підписано, з  ким підписано, що за цим протоколом стоїть і яким шляхом піде далі Україна.

Ми хочемо переконатися, що за цим документом не стоїть перетворення частини України на Придністров’я і здача Путіну території Донбасу.

«Батьківщина» вважає, що Україна зараз має діяти сильно і рішуче, бо перемогу не виторговують, а здобувають. Якщо ми хочемо миру, то зобов’язані виступати з позиції сили.

2. Негайно змінити вище військове керівництво, насамперед, міністерства оборони. Якщо у влади достойних кадрів для заміни нема, то «Батьківщина» готова запропонувати свої сильні і ефективні кандидатури.

3. Запровадити воєнний стан в Луганській та Донецькій областях. Створити ставку Головнокомандувача, внаслідок чого всю повноту відповідальності за управління країною та протистояння російській агресії бере на себе Президент. 

Таким чином українське військо отримає єдиний центр прийняття рішень, а самі рішення прийматимуться зважено, з повним розумінням тактики і стратегії.

Партія «Батьківщина» готова підтримувати відповідні кроки та допомагати Президенту у протистоянні з російським агресором. Хаос на фронтах і в країні треба припиняти. В України є всі шанси перемагати, але для цього треба діяти сильно і головне — рішуче.

Володимир АНДРОСЮК, депутат Ковельської районної ради, голова Ковельської районної партійної організації ВО “Батьківщина”.

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»