День Прапора над Турією

                                                   День Прапора над Турією

23 серпня, в День Державного Прапора України, спортсмени Ковельської СДЮШОР "Ніка-Сільмаш" та СДЮШОР "Олімп" мають давню традицію – урочисто піднімати Прапор Держави. Учні школи залюбки беруть участь у цьому урочистому дійстві, адже   традиція започаткована ще в 1990 році під час проведення республіканських змагань.
Тоді над приміщенням школи несподівано для всіх запалахкотіло жовто-блакитне знамено. Розвивався стяг не довго, але для нас це є історична та, в деякій мірі, героїчна подія.
Відбувалось все так. Під час проведення чемпіонату 15 - 16-літні юнаки підняли над приміщенням школи жовто-блакитний прапор. За деякий час із міськвиконкому надійшов дзвінок – негайно зняти, знайти винуватців та притягти до відповідальності.
Тодішній директор школи наказав робітникам зірвати "націоналістичну" символіку. Але виникла проблема – всі відмовились це розпорядження виконувати. Довелось директору самому забиратись на дах і зривати стяг. Пізніше одного із робітників було звільнено за невиконання наказу.
Історія школи має і репресованих, і сміливців. Прізвище того директора  не згадую, а ось   одного з юнаків, які здійснили цей мужній вчинок, можливо, не до кінця усвідомлений, назвати варто. Нині це – Заслужений тренер України Федір Семенюк, який зовсім не вважає, що здійснив  щось особливе. І цього разу він був присутнім на урочистій церемонії.
Підняти прапор було доручено  станичному Ковельської станиці братства УПА ім. полковника Клима Савура Сергію Козулі та активісту подій на Майдані 2004 року Сергію Котику.

 

                                                                                        Ігор ВЕРЧУК,
                                                               директор Ковельської СДЮШОР "Ніка-Сільмаш",

                                                                            депутат Ковельської районної ради.

 

                                                                             Джерело:

                                    http://www.vk.volyn.ua/news_37_2980_DenPraporanadTurieyu.html

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»