Анатолій КОРНІЙЧУК: "Живу за принципом — відповідальність розпочинається з мене"

23 лютого минув рік від мого офіційного представлення в Ковельській районній раді. Все більшою і більшою стає активність колег-депутатів. Якщо ще не всі, але переважна більшість переймаються статусом представ­ницького мандата — депутата місцевої ради. Яскраво це видно з публікації звітів.

Що вдалося зробити за цей рік, постараюся в стислій, але доступній формі розповісти вибо­рцям району. Саме так: району, адже вибирали нас по новому виборчому Закону, доволі супе­речливому, виборці всього багатомандатного округу. Якби тільки воля виборців Поворської громади, то політична сила, яку я представляю — "ВО "Батьківщина", певно не мала би такої кількості мандатів в районі. А тому я зі своїми колегами намагався бути в міру можливості у різних громадах. Дуже багато було зустрічей з жителями району під час проведення виборів у новоутворених громадах. Прийом громадян проводив згідно з графіком в громадській приймальні в місті Ковелі по вул. Грушевського. На основі цих зустрічей я і старався організовувати роботу в районній раді.

Протягом року заходи, в яких довелося брати участь, висвітлювалися в пресі. Ще більше можна довідатися на моїй сторінці в Фейсбуці, а тому пропоную вашій увазі декілька прикладів моєї роботи.

Певно, треба почати з підтримки протестних акцій в Поворській громаді в травні минулого року. Тут, як ніде, проявилася життєва істина: депутат з народом. Вісім днів і сім ночей тривала боротьба селян за право бути почутими. Окрім підтримки моїх виборців під час перекриття траси, я безпосередньо займався організа­ційними питаннями депутатської діяльності. В той час, зокрема, з нашої з Володимиром Андросюком ініціативи вдалося провести позачергову сесію районної ради. Як результат, була створена тимчасова депутатська комісія, яку колеги-депутати одноголосно довірили мені очолити. В результаті роботи комісії вдалося виробити колективне рішення районної ради, що знову знайшло одноголосну підтримку в сесійній залі. Але головним результатом боротьби жителів Поворської ОТГ і всього району є вивезення відходів з урочища "Тища".

З моєї ініціативи День депутата був прове­дений в Поворській громаді. На жаль, малочи­сельна делегація перейнялась проблемами життєдіяльності нашої новоутвореної громади.

Всього за звітний період мені довелося брати участь в роботі п'яти сесій. Під час проведення сесій мною виголошено і підтримано депутатами сім запитів. Запити стосувалися обслуговування жителів району в лікувальних закладах, піклування про учасників АТО, проблеми захисту лісів тощо. Тут хочу підкреслити дуже прикру, але промовисту картину "представництва" інтересів громади деякими депутатами районної влади. Адже депутатський запит від 17 травня 2017 року про виділення коштів сім'ї загиблого Миколи Яворського не знайшов фінансової підтримки в районі. А тому довелося звертатися до обласних депутатів.

Так, дякуючи таким депутатам, як Костянтин Зінкевич, Галина Йовик, Юрій Поліщук, Віктор Козак дане пи­та­ння отримало не тільки матеріальну підтримку, але і дійшло до Києва (Міністерства оборони).

Ще один колективний запит, який ініціювали десятки батьків діток, що користуються по­слугами дитячої бібліотеки по вул. Степана Бандери, був підтриманий депутатами. Як резу­льтат — маємо на руках гарантію про незакриття бібліотеки, якою я мав честь в минулому опіку­ватися. Дуже прикро, але змушений констатувати факти відписок або неповної відповіді на мої депутатські запити та звернення. Це переважно стосується виконавчої гілки влади. Буду тут працювати в подальшому.

Чимала кількість звернень, що мені дово­дилося розглядати, стосувалася надання юри­дичної та консультативної допомоги з питань, що виникають в повсякденному житті селян. Це і, як завжди, отримання матеріальної допомоги. На ці цілі я використав близько десяти тисяч коштів депутатського фонду та власні кошти (на протезування). Так як переважна частина звер­нень стосувалася вирішення питань лікування, хочу подякувати керівнику МТМО Олегові Олеговичу Самчуку за розуміння і допомогу у вирішенні питань стаціонарного лікування.

За зверненням лікарів закуплено і передано матеріали (плівку ПХВ) для потреб обласної поліклініки в Ковелі. Вже в цьому році посприяв в оформленні пенсійної справи. Під час сесії Радошинської сільської ради довелося аргу­ментовано переконувати місцевих депутатів посприяти вирішенню проблем водопостачання місцевого ФАПу. Ініціатива колеги Ольги Іванівни Чепенюк спільними аргументами була підтри­мана. Прикро, але тут довелося зустрітися з невирішенням питання молодих сімей щодо виділення землі під ОСГ.

З приємністю хочу навести інші приклади. Так, на звернення жителів вул. Остаплюка з Поворська відреагував керівник Ковельського РЕМ Андрій Герасимчук. Як результат — послуги з електро­постачання покращилися, бо замінили транс­фор­маторну підстанцію. Про це, до речі, повідо­млялося в пресі. Читачі газети “Вісті Ковель­щини” могли за моїми публікаціями (я знаю, що читають) ознайомитися з проблемами району з іншої точки зору. На жаль, мушу констатувати, що питання моєї повноцінної роботи в районній раді залишається не вирішеним. Правда, вдалося заручитися підтримкою щодо проекту одного рішення — в результаті Поворськ отри­мав автомобіль "Нива". Питання розподілу майна спільної власності сіл та селищ району буде постійно перебувати в полі зору моєї діяльності.

Уже виконую третю каденцію депутатських повноважень, завжди відгукувався на запроше­ння взяти участь в урочистостях чи заходах освітнього спрямування. Стараюся не оминути увагою своїх виборців та прийти не з порожніми руками, а з подарунком. В минулому році я двічі брав участь в урочистостях в Поворській школі. Якщо першого разу я за дорученням голови районної ради А. П. Броїла вручав грамоту, то 1 вересня подарував плазмовий телевізор.

Не можу оминути приклад взаємодії з керівництвом ГО інвалідів "Добродія в дії" в особі Володимира Кравчука. Тут нас завжди запрошують в якості гостей і спонсорів. А тому заходи 21 жовтня, що проводилися в Голобах, частково відбулися і за моєї допомоги транспортом. Шкода, що звернення Володимира Аврамовича на сесії районної ради до керівників громад про участь в фізкультурно-оздоровчому фестивалі не знайшло масової підтримки — не було почуте. В тому числі і поворчани лишилися без нагород. А от коли в минулому році цим опікувався громадський активіст Іван Нискогуз, то в Поворськ приїхала переважна кількість дипломів і призів (перше місце). А тому людям з особливими потребами потрібно приділяти більше уваги і часу.

Доводилося знову брати участь в організації і фінансуванні волонтерських поїздок на фронт. Таких заходів вдалося за підтримки жителів Ковельщини організувати двічі до Луганської області. Частково долучився до реалізації ГО "ПОВОРЧАНКА" заходів у Старобільському районі Донеччини. До Великодня запланована ще така акція.

Не можу не навести ще один приклад ганебної байдужості місцевих посадовців до життя пенсіонерів. Був випадок в селі Мар'янівка, де ми з Володимиром Андросюком виявили факт відсутності дров в обійсті пенсіонерки Софії Павлівни Кобець. Хочу подякувати Сергію Андро­сюку за надане паливо (обрізки), ну, а транспорт, як завжди, лишився за депутатами. Після цього питання забезпечення паливом було порушене  на одній із сесій. Як підтвердив результат останньої зустрічі з директором Ковельського ДЛГ Воло­димиром Васильовичем Данилюком, проблема на контролі і має шляхи вирішення.

Декілька років підряд фінансував новорічні подарунки дітям учасників АТО. В додаток у звітному році подарунками було охоплено два десятки діток, що відвідують недільну школу при Свято-Покровському храмі с. Поворська. До Дня села в Поворську на спортивних змаганнях фінансово та матеріально підтримав місцевих спортсменів, що змагалися у перетягуванні каната. Взагалі звернень було досить багато. Для мене немає різниці, чи це звертається керівник лікувального закладу, чи це вдова АТОвця, що переймається умовами тутешнього дошкільного закладу. Бачити проблему, її оголосити та максимально наблизити до вирішення - моя головна мета.

Я — людина відверта, завжди готовий прийти на допомогу. Живу за принципом: відповіда­льність розпочинається з мене. Не знаю, що принесуть очікувані політичні та економічні реформи у державній системі, але чітко усвідо­млюю: я готовий і надалі робити все для того, щоб Ковельський край процвітав.

Анатолій КОРНІЙЧУК,

депутат Ковельської районної ради

(фракція “ВО “Батьківщина”).

 

 

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»