зустріч керівників району з сім’ями загиблих учасників АТО

Питання підтримки учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції,  демобілізованих військовослужбовців завжди у полі зору керівників району. 

18 липня голова Ковельської районної ради Андрій Броїло та голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак за круглим столом провели зустріч з сім’ями загиблих учасників АТО.

На зустрічі були присутні заступник голови райдержадміністрації, депутат Ковельської районної ради  Аркадій Степанюк, депутат районної ради Георгій Корнієвський, керівники управління соціального захисту населення, відділу освіти, управління регіонального розвитку райдержадміністрації, ДП «Ковельський лісгосп», СЛАТ «ТУР».  Керівники району поцікавилися поточними проблеми, які хвилюють батьків та пообіцяв в найкоротший термін допомогти у їх вирішенні.

В ході зустрічі говорили про виділення путівок на санаторно-курортне лікування, забезпечення твердим паливом, відшкодування пільг по оплаті за житлово-комунальні послуги, компенсацію за пільгові перевезення, придбання житла та ряд інших.

Детальні роз’яснення щодо соціального захисту сімей загиблих учасників АТО, зокрема, якими пільгами мають право вони користуватись,  надала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Давидович.

Варто зазначити, що станом на 16 липня 2018 року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги зареєстровано 427 учасників бойових дій, яким статус встановлений у зв’язку з участю в антитерористичній операції  на сході країни, 11 осіб з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в антитерористичній операції і 12 осіб, яким надано статус «Член сім'ї загиблого».

Членам сімей загиблих, учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, яким такий статус встановлений у зв’язку з участю в антитерористичній операції  на сході країни  забезпечено виплату разової грошової допомоги до 5 травня, нарахування якої проведено  в розмірах визначених Кабінетом Міністрів України. 

Згідно  Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, члени сімей загиблих, яким такий статус встановлений у зв’язку з участю в антитерористичній операції  на сході країни користуються знижкою плати за користування житлом, комунальними послугами в межах  норм споживання передбачених  чинним  законодавством, послугами зв’язку та пільгами на придбання твердого палива та скрапленого газу, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, мають право на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням. 
Крім того, з обласного бюджету  членам сімей загиблих щомісячно проводиться відшкодування пільги по оплаті за електроенергію (50%) в межах норм споживання. 

Згідно з обласною Регіональною цільовою програмою соціального захисту населення на 2015-2018 роки,  проводиться виплата компенсації на пільговий проїзд,  двічі на рік,  по 500,00 грн. 11 особам з інвалідністю внаслідок війни (учасники АТО) та 12 членам сімей загиблих учасників АТО.
На 2018 рік виділено кошти на закупівлю послуг (путівок) із санаторно-курортного лікування для постраждалих учасників антитерористичної операції та  учасників Революції Гідності, а саме для учасників бойових дій та  учасників Революції Гідності - 90,1 тис.грн. на 10 путівок, для осіб з інвалідністю внаслідок війни - 6,8 тис.грн. на 1 путівку. 
Відповідно до обласної Регіональної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018 рік передбачено кошти на безкоштовний відпочинок терміном на 7 днів у санаторії „Лісова пісня” та „Пролісок”. В цьому році 10 осіб виявили бажання отримати безкоштовний відпочинок (заяви надіслані на департамент).

На забезпечення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності виділено кошти в сумі 24,5 тис.грн.

За напрямком соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції  виділено кошти в сумі 6,0 тис.грн. На даний час вже направлено на навчання для отримання спеціальності, а саме «Водій автотранспортних засобів».

Згідно з програмою соціального захисту населення Ковельського району на 2015-2018 роки щомісячно виплачується грошова допомога  сім’ям загиблих під час проведення антитерористичної операції.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року №719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» (зі змінами) з державного бюджету місцевим бюджетам виділено субвенцію для виплати грошової компенсації на придбання житла особам, які перебували на квартирному обліку.
Завершуючи зустріч, яка проходила в атмосфері щирості і взаємної довіри, керівники району наголосили на тому, що районна влада і подалі сприятиме своєчасному та якісному наданню соціальних послуг та усіх видів допомог сім’ям загиблих  воїнів, учасника АТО, аби максимально їх підтримувати.
За підсумками зустрічі було надано ряд доручень керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації  та районних служб  щодо подальшої організації роботи з вирішення обговорених питань, а також надання роз’яснень і допомоги , сім’ям, які не змогли прибути  на зустріч. 
По завершенню спілкування представники районної влади, батьки Героїв поклали квіти до Стели пам’яті на честь загиблих земляків в антитерористичній операції.

Джерело: Ковельська РДА

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»