За Україну з вогнем завзяття

14 жовтня є символічним днем створення Української повстанської армії. Ця дата була визначена самими повстанцями — відповідне рішення ухвалив підпільний парламент Українська Головна Визвольна Рада. 100 тисяч вояків та півмільйона волонтерів — такою була єдина армія у Другій світовій, що представляла українські інтереси. Ідея побудови незалежної української держави покликала до лав повстанців  і сотні жителів Ковельського району. Адже, саме  в Скулинських лісах на Ковельщині і зародилася УПА. Багато наших земляків, жителів Ковельського району були командирами різних підрозділів УПА. Це і Олекса Шум, Олексій Громадюк, і Тихін Зінчук, брати Дятли зі Скулина і багато багато інших.  Сотні молодих хлопців і дівчат, які боролися за незалежну Україну під час Другої світової війни. Тому саме в цей день, 14 жовтня 2019 року,  голова районної ради Андрій Броїло, заступник голови районної ради Олександр Пасенковський, депутат райради Іван Сорока,  представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій, жителі села Скулин зібралися біля пам’ятного комплексу «Борцям за волю та незалежність України», що у с. Скулин, аби вшанувати подвиг наших земляків.  

 «Славні традиції повстанців сьогодні наслідують воїни, які відстоюють територіальну цілісність держави на сході Україні, - у своїй промові виголосив голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, - то ж давайте не будемо забувати історію здобуття незалежності нашої країни, яка омита кров’ю наших земляків».  Користуючись нагодою, голова представницької влади району привітав усіх присутніх зі святом Покрови, Днем українського козацтва та Днем захисника України. Також Андрій Петрович  наголосив на тому, що в світі є мало націй, які б мали таку багату на героїчні вчинки  історію, як в українців, тому нам є чим пишатись і є за що боротись.

Виступила перед земляками  і жителька с. Скулин, колишня зв’язкова упівців Ганна Зелена (Гива). У своєму зверненні до присутніх Ганна Йонівна закликала любити свою Батьківщину і ніколи їй не зраджувати.

Впродовження заходу, на честь героїв УПА лунали повстанські пісні, звучала патріотична поезія

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»