За круглим столом про проблеми зайнятості на селі

З метою об'єднання зусиль всіх сторін соціального партнерства у вирішенні питань сприяння тимчасовій зайнятості безробітних  в Ковельському міськрайонному центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу з питань організації громадських робіт у 2018 році. Засідання відбулося за участю голови Ковельської районної ради, фахівців Ковельського МРЦЗ та голів об’єднаних територіальних громад, сільських рад Ковельського району.

Директор міськрайонного центру зайнятості І.Приймак ознайомив учасників зі станом ринку праці району, основними аспектами організації та проведенням громадських робіт і робіт тимчасового характеру, нормативно-правовими документами, що регулюють даний напрямок роботи, проаналізував стан організації вищезазначених робіт в поточному році та окреслив подальші шляхи співпраці щодо залучення осіб із числа безробітних до тимчасової зайнятості.

Своє бачення перспектив співпраці громад району із службою зайнятості висловив голова Ковельської  районної ради А. Броїло.  Зокрема, зауважив на необхідності посилення взаємодії органів місцевого самоврядування з питань сприяння тимчасової зайнятості безробітних у напрямку наведення  благоустрою на територіях населених пунктів. Окремо зупинився на питаннях розвитку підприємництва в сільській місцевості та необхідності  прийняття Програми  розвитку малого та середнього бізнесу в громадах.

Допомогу  з питань орієнтації на самозайнятість сільських жителів запропонували фахівці Центру розвитку підприємництва, який діє при Ковельському міськрайонному центрі зайнятості. Зокрема, О. Чорний, начальник відділу активний підтримки безробітних, керівник консультаційно-робочої групи Центру презентував його роботу, цілі  та можливості. Чітко озвучив послуги служби зайнятості, що можуть бути цікавими для мешканців села.

Під час заходу також велися перемовини про участь територіальних громад у інвестиційних проектах, на що, Наталія Литвина, менеджер проектів громадської організації «Волинські перспективи»  дала чіткі  рекомендації та настанови, а також презентувала роботу інформаційного порталу «Громадський простір»  та інших.

Голови сільських рад поділилися досвідом успішної співпраці з даних напрямків роботи, в тому числі з організації громадських робіт. Прикладом для багатьох є Голобська ОТГ, в бюджеті якої на фінансування громадських робіт у поточному році  було передбачено понад 90 тис. грн. та залучено до їх виконання 51 особа та Повурська ОТГ- залучено до громадських 49 осіб, при обсягах коштів сумою 46,8 тис.грн. в місцевому бюджеті на ці цілі. Загалом, органи місцевого самоврядування на організацію громадських робіт у 2017 році в частині співфінансування витрат виділили кошти на суму 237,6 тис. грн..

В процесі жвавої дискусії, обговорючи проблеми сприяння тимчасовій зайнятості осіб, за умов  обмеженої пропозиції постійних робочих місць, учасники заходу прийняли рекомендації до дій. Зокрема, органам  місцевого самоврядування:

         сприяти розвитку самозайнятості на селі, популяризувати діяльність  Центру розвитку підприємництва;

         необхідності  прийняття Програми  розвитку малого та середнього бізнесу в громадах;

         спільно з мешканцями громади опрацювати види громадських робіт, які б відповідали потребам громади та були суспільно-корисними та подати їх перелік на затвердження;

         за потреби долучити до цих робіт інших роботодавців, та затвердити їх перелік;

         передбачити в місцевих бюджетах  кошти для організації та проведення громадських робіт та повідомити центр зайнятості про прогнозні суми.

 Підвівши підсумки роботи заходу  директор Ковельського МРЦЗ І. Приймак зазначив, що вирішення багатьох  соціальних питань, в тому числі і  зайнятості  можливе лише за умови об’єднання  спільних зусиль усіх дотичних сторін. Впродовж попередніх років нам вдалося вибудувати механізм співпраці з сільськими та селищними радами району. Тож маємо надію, що ця практика буде збережена і в майбутньому.

 

Валентина Семенюк, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ковельського МРЦЗ

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»