відбулась планова робоча нарада з розгляду та обговорення актуальних питань, що виникають в процесі здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за уповноваженими органами містобудування та архітектури.

Сьогодні, 14 червня 2018 року,  у стінах райдержадміністрації відбулась планова робоча  нарада з розгляду та  обговорення актуальних питань, що виникають в процесі здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за уповноваженими органами містобудування та архітектури.

Учасниками зустрічі були: головний архітектор Волинської області – начальник  управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Томчук, керівник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області  Іван Чуліпа, голова  райдержадміністрації Віктор Козак, голова районної ради Андрій Броїло, заступник голови райдержадміністрації Аркадій Степанюк, керівники профільних структурних підрозділів райдержадміністрації, міськрайонні архітектори та представники місцевих проектних організацій. 

Під час зустрічі учасники містобудівного процесу були ознайомлені з основними законодавчими змінами в системі держархбудконтролю та особливостями його практичного застосування. Було обговорено проблемні питання, що виникають в процесі діяльності уповноважених органів: зокрема стосовно процедури видачі та погодження містобудівної документації, типових зауважень, що виникають в процесі здійснення державного  архітектурно-будівельного нагляду; забезпечення доступності об’єктів транспортної, соціальної, медичної інфраструктури для маломобільних груп населення; нововведення стосовно ДБН  та інших перспективних змін в будівельному законодавстві. Особливу увагу присутніх привернули питання, що стосуються виконання проектних робіт по об’єктах будівництва, замовниками яких є бюджетні установи регіону. 

Як зазначив Іван Чуліпа,  начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області, котрий  є вихідцем із Ковельської райдержадміністрації  і це надзвичайно приємно і відрадно, у 2017-2018 роках Державною архітектурно-будівельною інспекцією України  здійснено якісне практичне  реформування усіх напрямків діяльності, як цього вимагав Закон України № 1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», та переведено роботу з учасниками містобудівної діяльності на новий рівень. Змінився відповідно і формат роботи Управління. Основним принципом стала взаємодія з суб'єктами містобудування шляхом максимізації консультативно-роз'яснювальної роботи з метою недопущення того, щоб замовник отримував неякісну консультативну підтримку від організацій чи спеціалістів з сумнівною репутацією та кваліфікацією».

В рамках зустрічі учасники заходу мали гарну нагоду  отримати вичерпні відповіді на свої запитання, проконсультуватись щодо  проблемних ситуацій та поспілкуватись з колегами.

Наступна  частина наради, що мала практичний характер, була побудована таким чином, що представники місцевих проектних організацій безпосередньо працювали  з архітекторами міст  та районів області. Як зазначив начальник  управління містобудування та архітектури облдержадміністрації  Микола Томчук: «Механізм співпраці з Ковельською райдержадміністрацією, зокрема із сектором містобудування та архітектури в якісь мірі напрацьований, а сьогодні ми його  удосконалюємо. Тому результатом роботи мають стани опрацьовані усі документи архітектурного профілю,   котрі на тепер зареєстровані у Ковельській райдержадміністрації і прийняття спільних колегіальних рішень щодо містобудівного процесу у Ковельському районі».На завершення зустрічі, опісля трьохгодинної плідної роботи, голова райдержадміністрації Віктор Козак щиро подякував усім учасникам наради за підтримку та практичну допомогу. 

Джерело: Ковельська РДА

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»