Ветерани відзначили своє свято

IMG_9981В святковий, щедро напоєний теплом осінній день,  зібрались в читальній залі центральної районної  бібліотеки шановані люди району, щоб разом відзначити  День ветерана. 

Вони – живі свідки історії  нашого краю, які вміли жити і виживати, боротись і перемагати.  В кожного на шляху було не завжди гладко, рівно, а траплялись терни,  та більше було доброго, радісного. Бо жили чесно, працювали на совість.

В багатьох забрала дитинство, юність війна, чимало з них відбудовували країну у повоєнні роки. Саме ветерани заклали міцний фундамент нашої незалежної України, ростили і виховували дітей. Про кожного  можна писати книги, і це будуть хвилюючі романи людського життя.

А в той перший день жовтня  вони слухали на свою адресу теплі слова  вітань і зичень. У ветеранів не зникла любов до життя. Навпаки:  вони ще більше цінують звичайні земні радощі, знаходять час для громадської роботи, хоч іноді самі потребують допомоги.

Саме про  про це говорив у своєму виступі  голова районної ради Андрій Броїло.  Андрій Петрович із синівською вдячністю засвідчив шану і повагу до присутніх в залі сивочолих людей, які не повинні сьогодні бути забутими, бо все створили своїм розумом і працею. Найголовнішим їх багатством є досвід, знання, уміння і велика життєва мудрість. Їхні чесність, вихованість, працелюбність – це ті якості, завдяки яким вони пройшли через усі випробування долі.

Перший заступник голови РДА  Роман Кульцман, передавши щирі поздоровлення   від голови райдержадміністрації Віктора Козака, відзначив, що цей день є особливим, бо кожна людина повинна пам'ятати свою історію, її будівничих, шанувати і надавати підтримку людям старшого віку – ветеранам праці, війни, бо нині вони потребують найбільше уваги, допомоги від суспільства.

Завжди приємно зустрічатись з тими, за плечима кого велика життєва мудрість і золотий досвід. Саме вони пройшли велику школу життя і нині ще допомагають владі, ведучи велику громадську роботу. 

Приємно, що очільники  влади високо оцінили роботу ветеранської, найбільше чисельної організації району, яка багато зробила для покращення життя людей старшого віку в наших селах.  Андрій Броїло і Роман Кульцман вручили Подяки окремим головам первинних ветеранських організацій, зокрема Козулі Лідії Іванівні з Тойкута, Трофімуку Анатолію Васильовичу з Підріжжя та Повху Василю Адамовичу з Білина. 

Ведуча свята "сплела" щирий і теплий вінок зичень для ветеранів, вміло й професійно віршовані слова поєднувала з музичними вітаннями.  Це додало гарного настрою присутнім у залі. Завдяки начальнику відділу культури РДА Тетяні Матяшук, на нашу думку, були зібрані кращі виконавці району. Як завжди, чарував своїм співом аматорський народний колектив "Вишиванка". На свято, за доброю традицією, завітав представник благодійного фонду Степана Івахіва "Патріоти Волині" Павло Самолюк, який разом з найщирішими вітаннями подарував ветеранам великий святковий торт.  Привітав ветеранів директор Центру зайнятості Ігор Приймак.

По завершенню урочистої частини за святковим столом ветерани ділились наболілим, відверто висловлювали свої думки. Думалось: як добре, що є такий день, коли влада, залишивши  всі свої справи, прийшла привітати і вислухати людей поважного віку.

Як завжди,  свято відбулося  і в стаціонарному відділенні постійного проживання одиноких в с. Облапах. Сюди завітали голова районної ради Андрій Броїло, заступник голови РДА Аркадій Степанюк, начальник  управління соціального захисту Олена Давидович, директор територіального центру обслуговування Георгій Корнієвський.

Гарного настрою додали Ніна Божук із своїм чудовим колективом, які подарували мешканцям цього закладу задушевні пісні. 

Стаціонарне відділення в Облапах – це затишний будинок тепла, добра, чуйності для одиноких громадян.  Тут завжди панують чистота, відчувається турбота, увага до людей. Завдяки колективу, яким  керує багато років  Надія Миронюк, ветерани не відчувають себе самотніми, а живуть однією великою сім'єю, оточеною милосердям і любов'ю. 

Вшанування ветеранів району пройшли в багатьох селах. Щиро вдячна всім, хто долучився до цього свята, хто не забув згадати тих, хто колись працював поряд.

Нехай це свято на цьому не закінчується, а турботу наші ветерани, увагу, допомогу відчувають щоденно.

Валентина СІЧКАР, 

голова районної ветеранської організації. 

 

Джерело: Громадсько – політична газета «Вісті Ковельщини»

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»