У Ковельській районній раді обговорили питання забезпечення безперешкодного пересування для людей з інвалідністю

Сьогодні у кабінеті голови Ковельської районної ради було обговорено питання забезпечення безперешкодного пересування для людей з інвалідністю. Саме з цим питанням до голови районної ради Андрія Броїла звернувся голова громадської організації  “Асоціація осіб з інвалідністю “Добродія в дії” Володимир Кравчук.

 Адже, за  останнє десятиріччя соціальна політика багатьох європейських країн, зокрема і України,  стосовно осіб з інвалідністю зазнала суттєвих змін. Ставлення до цієї соціальної групи людей, як до пацієнтів, якими необхідно лише опікуватися, і які не можуть долучатися до активного суспільного життя, змінилося на ставлення до них, як до повноправних членів суспільства, що мають рівні права з іншими громадянами країни.

Варто зазначити, що  залучення людей з інвалідністю до участі у суспільному житті, реалізації їхніх прав, як громадян країни, а також  забезпечення комплексного підходу у створенні умов, які б сприяли реалізації прав осіб з інвалідністю на рівні з іншими громадянами країни, - всі ці зміни можна спостерігати і на Ковельщині. Підтвердженням цих слів є  проведення щорічного відкритого районного фізкультурно – здоровчого фестивалю «Перемагай себе» для осіб з інвалідністю, організаторами якого є Ковельська районна рада, Голобська селищна рада,  ГО «“Асоціація осіб з інвалідністю “Добродія в дії”», Волинський регіональний центр фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт». Також  постійно проводяться змагання з гри в бочча, три комплекти спортивного знаряддя для якої  отримали завдяки реалізації головою Ковельської районної ради Андія Броїла на Ковельщині  проекту Vol Kov Tur    «Щодо сприяння відбудові та сталому розв’язання проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні» Міжнародної організації з міграції. В свою чергу Володимир Аврамович розповів про поїздку до Львова членів громадської організації.

В ході бесіди,  Андрій Броїло, голова Ковельської районної ради, зазначив, що в місті Ковелі та Ковельському районі понад 4000 людей з інвалідністю, а відтак доступність до соціальної та громадської інфраструктури є важливим для Ковельщини.

Також під час зустрічі говорили про дотримання вимог чинного законодавства щодо створення місць паркування автотранспорту осіб з інвалідністю на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування. Було підкреслено необхідність посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях призначених для людей з інвалідністю.

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»