Тематичний захід

Сьогодні, 15 лютого 2018 року, голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак, заступник голови районної ради Олександр Пасенковський та окремі депутати районної ради  взяли участь у тематичному заході з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ої річниці виведення військ  колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

29 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160 375 військовослужбовців – вихідців з України, 3 360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3 560 – стали інвалідами.

Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі. Літопис афганської війни містить безліч прикладів героїзму, честі та гідністі воїнів, які самовіддано виконували свій обов’язок в горах та пустелях, в повітрі, в наступі та обороні, при врятуванні бойових товаришів та мирних жителів країни.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану у душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

Та найбільше ніяк не сподівалися воїни-афганці, що поряд із собою через чверть століття побачать набагато молодших учасників бойових дій і самі знову відчують смертельний вишкіл війни уже на рідній українській землі…

На початку заходу пам’ять воїнів-афганців та українців, тих, хто не повернувся з "чужої війни" і тих, хто віддав життя за українське сьогодення, присутні вшанували хвилиною мовчання.

До  учасників заходу звернувся і голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, який у своєму виступі навів історичні паралелі військово – політичних конфліктів людства, нагадавши при тому, що до цього часу Комуністична партія, яка була правлячою в Радянському Союзі такі не понесла належного покарання за свої прорахунки, які насправді є злочинами.

По завершенню урочистої частини голова Ковельської районної ради Андрій Броїло разом з учасниками тематичного заходу схилили голови перед світлою пам’яттю полеглих земляків  біля Стели воїнів – інтернаціоналістів.  

 

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»