шановні земляки!

Картинки по запросу 23 червня вшановуємо пам’ять жертв розстрілів в’язнів органами НКВС у тюрмах Західної України23 червня вшановуємо пам’ять жертв розстрілів в’язнів органами НКВС у тюрмах Західної України. Історія свідчить: розстріли в’язнів відбувалися у 1941 році і в наших краях.

З початком наступу нацистів, радянська влада знищила у в’язницях на окупованій у 1939-му році території, за сучасними оцінками, понад 20 000 людей. Перші розстріли в’язнів почалися у тюрмах Західної України вже 22 червня. Одна із перших найбільш масових екзекуцій відбулася у в’язниці Луцька 23 червня 1941 року.

Згідно інформації деяких історичних джерел, у в’язниці Ковеля 22-23 червня 1941 року представниками НКВС було розстріляно 195 людей. Щороку пам'ять розстріляних радянськими катами вшановують коло символічного Пам’ятника жертвам більшовицького терору та пам’ятника на місці масового захоронення в’язнів на головний алеї міського цвинтаря.
Тож цього дня схилімо голови у пам'ять про невинних жертв людиноненависницького тоталітарного режиму, помолімося за впокоєння їхніх душ! І пам’ятаймо: у державах, керівництво яких плює на закон та гуманізм, де людське життя - одиниця ліку населення, а не цінність, стаються подібні трагедії! Саме такою державою був СРСР , а нині залишається його наступниця - Росія, яка не те, що не визнала помилок минулого, а й продовжує впроваджувати імперіалістичну й загарбницьку політику в наші дні, в тому числі, у відношенні до України! Переможного миру нам усім!

З повагою, 

Андрій Броїло, голова Ковельської районної ради,
Віктор Козак, голова Ковельської районної державної адміністрації.

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»