РОбочий візит голови ОДА на Ковельщину

Як відомо, 18 червня 2018 року, голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко мав робочий візит на Ковельщину. У щільній  програмі перебування Олександра Ілліча у Ковельському районі мали місце відвідини об’єднаних територіальних громад району, зокрема Колодяжненської та Дубівської. 

Колодяжненська ОТГ

Відтак, завітавши у село Колодяжне,  спершу разом із головою райдержадміністрації Віктором Козаком, головою районної ради Андрієм Броїлом та Колодяжненським сільським головою Віталієм Кашиком губернатор області побував у місцевому закладі загальної середньої освіти. Як повідомив Віктор Теодосійович, школа побудована у 1959 році, розрахована на 90 дітей, а на сьогоднішній день тут навчається 120, ще 20 дітей змушені їздити у міські школи, а ще у школі немає спортивної зали, а тому проведення занять з фізичної культури тут стає справжньою проблемою.  Саме тому місцевою владою розробляється проект на добудову класних кімнат та спортивної зали. «Тут гарна база, яка потребує оснащення, а на це потрібні кошти, зокрема із Державного фонду регіонального розвитку», - резюмував Віктор Теодосійович. Саме сприяння щодо добудови місцевої школи у голови облдержадміністрації і просив педагогічний персонал, аби  дітям було де навчатись. 

«Річ в тому, що рішення, котре прийнято сьогодні керівництвом ОТГ та районною владою про добудову школи напевно має право на життя. Будемо дивитися, проектну документацію, але якщо на добудову потрібно  47 млн. грн., то з власного досвіду знаю, що краще побудувати нову школу. Будемо дивитися, я не думаю, що ці кошти можна буде віднайти в загальному бюджеті області, а в районному тим більше, тому готуватимемо пропозицію на розгляд Державного фонду регіонально розвитку», - зауважив Олександр Ілліч.

Далі  посадовці завітали у місцевий заклад дошкільної освіти «Журавлик», котрий був офіційно відкритий у березні минулого року. Оглянувши   одну із вікових груп та актову залу,  в Олександра Савченка   залишились виключно позитивні емоції від побаченого. Адже ця дитяча оселя направду відповідає усім сучасним нормам та стандартам будівництва, облаштування, наповнення матеріальної бази. 

Про необхідність придбання стільців для глядацької зали, звукової мультимедійної та музичної апаратури, а також проведення благоустрою території говорили під час візиту у будинок культури села Колодяжне. «Цей заклад культури є надто важливим для  району, оскільки Лесина земля приваблює туристів з різних регіонів країни, тут відбувається велика кількість тематичних заходів, будинок культури буде  мати постійних відвідувачів і вирішить питання організації та проведення відповідних заходів районною рівня», - говорив Віктор Теодосійович.

Завітати у село Колодяжне і не побувати у Колоджненському літературно – меморіальному музеї Лесі України, було б не справедливо, а тому наступною зупинкою у маршруті   голови облдержадміністрації Олександра Савченка був  цей мальовничий куточок Ковельщини.  Завідувач музею Ольга Бойко майстерно, використовуючи  усе багатство  творчості Лесі Українки, провела екскурсійний огляд  для гостей.  

Перебуваючи тут говорили і про проблему закладу, адже наразі руйнуються музейні  приміщення, зокрема,  Білий та Сірий будиночки потерпають  від сирості. Певні заходи з осушення  були зорганізовані, але проблема не зникла. Місцями обсипана штукатурка оголила - дерев'яні конструкції, з яких зведені  будинки. 

- Мені не дуже віриться, що у старому будинку можна зробити такий підвал, який не підтоплюватиме. Але якщо в підвалі треба робити розкопки, адже там ще знаходять речі Лесі Українки та її сім’ї, то звичайно, щось треба робити, - зауважив Савченко. 

За його словами, часу залишилося не так багато, адже затягування на кожен місяць – це додаткові руйнування, а цього не можна допускати.

Дубівська ОТГ

На подвір’ї навчально – виховного комплексу  «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – дошкільний навчальний заклад с. Вербка Дубівської сільської ради», що функціонує та території Дубівської об’єднаної територіальної громади на візит  Олександра Савченка чекали Дубівський сільський голова Роман Троцюк та директор закладу Валентина Саковська та директор ТзОВ «Житлобуд-2» Леонід Стефанович. Новозбудоване приміщення школи офіційно відкрили у грудні минулого року, тут навчається  400 учнів, у перший клас піде 60 дітей. Однак школа потребує добудови, зокрема спортивного залу, їдальні та  котельні. Олександр Савченко зауважив, що аби добудувати школу, треба  дуже багато коштів, а із ДФРР дадуть лише 10 мільйонів гривень.

- У нас перевиконання навіть за півріччя, як такого, немає, може бути 20-30 млн., так це ж на всю область. Будемо говорити з мером  Ковеля, адже міські діти теж тут навчаються, - мовив посадовець. Ми вже поставили уряд до відома, що Волинь зростає, всі коефіцієнти, які деякі міністерства застосовують при розрахунку бюджетування на кожну дитину, учня чи пацієнта, тут ще не працюють. Всі коефіцієнти йдуть із тим, що у нас народжуваність падає і кількість населення зменшується, а на Волині навпаки – і дітей більше шкільного віку, і по народжуваності ми 4 місце в країні займаємо. Ми будемо просити уряд, і, я думаю, доб’ємося, щоб вони нам коефіцієнти перерахували, - додав голова ОДА.

Джерело: Ковельська РДА

 

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»