ковельська районна рада виборола "Кубок Кубіка"

По спортивному вшанували 3 лютого пам'ять сотенного Воєнної Округи «Турів» (оперативно-стратегічне об'єднання частин Української Повстанської Армії у складі групи УПА-Північ) Тихона Зінчука (псевдо -Кубік) на його батьківщині в селі Тойкут Ковельського району. З ініціативи голови Ковельської районної ради Андрія Броїла та за підтримки колег -  депутатів у цьому населеному пункті пройшов турнір з волейболу на «Кубок Кубіка».

На урочисту церемонію відкриття змагань вишикувались команди Ковельської районної ради, Поворська, Старої Вижівки. До учасників змагань з вітальним словом  звернувся і  голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, який у своєму  виступі наголошував на піднесенні національного духу та веденні здорового способу життя.

Зі свистком головного судді спортивного заходу Володимира Чубари розпочались спортивні баталії на майданчику. Можна сказати, що всі команди мали достатній рівень фізичної підготовки і вправності у цьому виді спорту, однак перемога, як завжди, лише одна. На цей раз вона дісталася команді Ковельської районної ради. В запеклому, видовищному поєдинкові, який жваво підтримувався чисельними командами вболівальників, депутати ради перемогли «супротивників» з Поворська та завоювали І місце.  Друге місце відвоювала команда Поворської ОТГ, а ІІІ – команда із Старої Вижівки г.о. «Рідна Старовижівщина». До речі, саме спортсмени зі Старої Вижівки п’ять років поспіль були володарями «Кубка Кубіка».

З позитивним настроєм вишикувались команди-переможці  для отримання нагород. Під гучні оплески медалі змагань вручали: Андрій Броїло, голова Ковельської районної ради; Віталій Грицюк, голова Тойкутської сільської ради; Сергій Козуля, станичний Ковельської станиці Братства УПА ім. полковника Клима Савура; Лідія Козуля, членкиня Ковельської міської філії Союзу Українок та депутат Волинської обласної ради Галина Йовик, яка також від себе вручила командам учасницям грошову винагороду.

Закриваючи змагання члени оргкомітету запевнили присутніх в тому, що будуть сприяти проведенню такого роду заходів на Ковельщині.

Для довідок.

На початку ХХ століття у селі Заріччя Ковельського повіту, народився   Тихон Зінчук, на честь якого іпроводяться вищезазначені змагання. Саме він у  1942 році очолив сотню УПА, котра нараховувала більше трьохсот бійців та діяла на теренах нашої місцевості, захищаючи місцеве населення від німців та "совєтів".

Найбільш згадують  один з боїв Кубіка. Під його керівництвом сотня напала на обоз німців, які підготували для відправки у Німеччину  награбоване у нашого населення майно  та живність. Відбувся великий важкий бій, в результаті якого повстанці здобули перемогу.  Цей бій розгортався у містечку Камені-Каширському, а потім усе зерно, худоба та майно  були роздані та розвезені по селах Камінь-Каширського, Ковельського та Маневицького повітів.

Мав повстанець і неабиякі розвідницькі здібності. Верхи на коні, з вирізаними із бляхи генеральськими зірками, приїхав Тихін у з'єднання радянських військ, яке розташовувалося за с. Любче, все там розвідав, прийняв почесті від командирів і, спокійно попрощавшись, покинув їх. Ніхто й не здогадався що це був "Кубік".  Завдячуючи йому майже нікого із Зарічнянської молоді не було вивезено на каторжні роботи в Німеччину, хоч список був довгий. 

Також за його командою на прохання коменданта Петра Шворака радянських військовополонених, яких німці уже відправили на розстріл, було заховано в урочищі "Березина", а ввечері вони переховувалися вже в людських обійстях.

“Енкаведисти” усіма силами намагалися зловити та ліквідувати "Кубіка", але їм це не вдавалося. Робили облави, засідки, кожного убитого привозили в містечко на опізнання,  і люди "опізнавали" майже в кожному, що це – він, хоч там нічого схожого й не було. Просто сподівалися, що "Кубіка" перестануть переслідувати. Багато хто вірив, що йому вдалося врятуватися і виїхати за кордон.

 

На  початку 1970-х років його нібито бачили в Ковелі.

Для того, щоб увіковічнити пам'ять про цю героїчну особистість, вже декілька років поспіль Ковельська районна рада  організовує турнір – змагання з волейболу за «Кубок Кубіка». Започатковані ці змагання були у 2012 році депутатами Ковельської районної ради шостого скликання з фракції «Українська Народна Партія», членами якої  були Лідія Козуля, Ігор Верчук та Андрій Броїло.

 

 

 

 

 

 

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»