консультує заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації

В рамках проекту “Я маю право!” громадян Волині консультує заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Волинській області Ольга Семенюк.

Вітаю! Чи можу я відслідкувати здійснення будь-яких реєстраційних дій щодо мого будинку та як зупинити незаконну перереєстрацію права власності?

Захистити своє майно від рейдерських атак та зупинити проведення реєстраційних дій можливе двома шляхами. Перше - проведення реєстраційних дій зупиняється на підставі рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили. Інший варіант - звернутися до державного реєстратора із заявою про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об'єкта нерухомого майна.

У випадку зупинення державної реєстрації прав на нерухомість на підставі заяви власника об’єкта нерухомого майна Ви повинні протягом 10 робочих днів надати державному реєстратору рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, яке набрало законної сили. Якщо ж Вами у 10-денний строк не буде подано рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили, державний реєстратор приймає рішення про відновлення реєстраційних дій. Також, реєстраційні дії відновлюються на підставі заяви власника об’єкта нерухомого майна про відкликання власної заяви про заборону вчинення реєстраційних дій, зареєстрованих у Державному реєстрі прав. Звертаю Вашу увагу, що така процедура є цілком безкоштовна.

Окрім цього, якщо Вам стало відомо про можливе порушення своїх прав та потрібно своєчасно зреагувати, щоб не допустити незаконних дій щодо власного об'єкта нерухомого майна то саме для цього, як ще один із елементів захисту прав власності нерухомого майна є сервіс SMS-інформування «SMS-Маяк».

Щоб скористатися такою послугою потрібно здійснити кілька кроків: отримати реєстраційний номер об'єкта нерухомості (він вказаний у реєстраційних документах та безпосередньо в реєстрі); відкрити кабінет власника майна на інформаційно - правовій платформі і комунікаційній платформі LIGA:ZAKON; поставити майно на відповідний контроль.

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»