голова райради провів засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування

29 листопада з ініціативи та за головування Андрія Броїла, голови Ковельської районної ради, відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при Ковельській районній раді.  Окрім членів цієї ради – голів селищних, сільських  рад Ковельського району, на запрошення Андрія Петровича  участь у засіданні взяли  радник  з питань місцевого самоврядування ВЦРМС Оксана Урбан, перший заступник Ковельського міського голови Михайло Гетьман, депутати районної ради та представники ЗМІ.

Звичайно, тематикою цього заходу стало питання подальшої долі втілення в життя  на Ковельщині процесу децентралізації.

Розпочинаючи засідання, голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, ознайомив присутніх з останнім рейтингом ТОП – 100 спроможних громад в Україні, який був опублікований на передодні цих зборів, до якого  увійшли чотири Волинські громади, дві    яких з  Ковельського району – Дубівська та Люблинецька громади. Саме, кафедра екології Національного Університету «Києво-Могилянська Академія» спільно з Фондом «Регіональний Центр Економічних Досліджень та Підтримки Бізнесу» розробили інструмент аналізу сучасного стану малих громад – «Опитувальник сучасного стану громади». Рейтинг інституційної спроможності і сталого енергетичного розвитку враховує 33 критерійних показники і відображає інвестиційну привабливість громад. При складанні рейтингу враховуються дані щодо діяльності 1092 громад з усіх областей України.
Так, у розрізі областей на сьогодні найбільш сталими громадами України є міста, селища, села та об'єднані територіальні громади Київської області. Волинська область серед 24 регіонів України на 11 місці. Шацька ОТГ із 1092 ОТГ України - на 137 місці. Серед ОТГ Волині – на 6-му. У Всеукраїнському рейтингу: Люблинецька громада – 165, а Дубівська – 190.

В продовження засідання голова районної ради Андрій Броїло звернувся до експертів з питань місцевого самоврядування з наступними питаннями, які цікавили її учасників, а саме: перспективи швидкого об’єднання тих сільських рад, що ще не встигли цього зробити; перспективи приєднання сільських рад до міст обласного значення, та  як продовжити реформу адмінтерустрою та зберегти результати етапу добровільного об’єднання вже існуючих об’єднаних громад.  Адже, для вже об’єднаних громад Ковельщини  дуже важливо  отримати шанс довести свою спроможність після виборів 2020 року, а зміна "правил гри", як то запровадження нових критеріїв спроможності, повинно відбуватись поступово. 

В свою чергу, Оксана Урбан в порядку  черговості відповідала на поставлені запитання, висловлюючи свою особисту думку та приклади роботи вже створених громад  Волині.

В ході бесіди, присутніх цікавили перспективи створення Ковельської об’єднаної громади. Стосовно цього  свої бачення висловили перший заступник Ковельського міського голови Михайло Гетьман, Білинський сільський голова Ольга Лисюк. Під час обговорення вищезазначеного питання голова районної ради Андрій Броїло  розповів про рішення жителів Білинської сільської ради,  прийняте на сходах селян, та  запропонував заслухати представників ініціативної групи, в числі яких є  депутат  райради Іван Сорока, які присутні на цьому засіданні.

Активними  в дискусіях та  запитаннях були депутати районної ради  Микола Чуль, Володимир Хомік, Володимир Андросюк, Аркадій Степанюк, Василь Олексюк, Іван Сорока, Георгій Корнієвський, Святослав Волошук, голови сільських, селищних рад Наталія Сіховська, Віктор Павлов. 

В завершення заходу голова районної ради Андрій Броїло зазначив, що сьогоднішнє спільне емоційне обговорення дало поштовх для втілення в життя визначених подальших  дій  для учасників засідання, а щирі у висловлюваннях емоції    ще раз переконали у тому, що кожен з нас вболіває за долю Ковельщини.

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»