Дзвони Чорнобильські душу тривожать

26 квітня щороку весь світ схиляє голову в пам᾽ять жертвам Чорнобильської катастрофи. Ось уже 32 роки дзвони Чорнобиля стукають в наші серця, змушують нас згадувати про той страшний 1986 рік. 

За роком спливає рік, але для нашої Батьківщини Чорнобиль залишається незагоєною раною.  Ще з моменту, коли у   1986 року в цей день  о 1 год. 23 хв., вибухнув реактор 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС, Чорнобиль назавжди увійшов в історію як страшна трагедія, найбільша трагедія епохи. Поліське містечко Чорнобиль, якому виповнилося 800 років, зайняло місце у сумнозвісному списку поряд із Хіросимою та Нагасакі. Величезний викид радіації зробив Чорнобиль навіки мертвою зоною, забруднив землю та ріки аж до Києва.

Суцільна завіса секретності, якою Чорнобиль був одразу відокремлений від усього світу, не давала можливості керівникам ліквідації наслідків аварії, провідним спеціалістам довести до народу вичерпну інформацію. А те, що вдавалося дістати, безжально чистила цензура. У результаті пресу звинувачували в необ'єктивності, приховуванні правди.

Сьогодні журналісти, які були свідками трагічних подій, згадують їх і завдяки цьому "закрита зона" стає "відкритою", а ми дізнаємось про реальні події, які тривалий час приховувалися від громадськості.

Вибух призвів до викиду близько 300 млн. СІ радіонуклідів в оточуюче середовище з активної зони станції, та спричинив радіоактивне зараження 53.4 тис. кв. м території України. 189 тис. га орних земель та 157 тис. га лісів стали непридатними для обробки через високий рівень радіоактивного забруднення.    Лише прямі втрати, в тому числі вартість основних виробничих активів та оперативних фондів, а також інфраструктури та природних ресурсів, вилучених з використання, складають 10 млрд. $.

Чорнобиль - не лише техногенна катастрофа, це і людська біда, вплив якої відчутний і сьогодні. Навіть тепер, коли останній працюючий реактор №3 зачинений, відлуння Чорнобиля стихне ще не скоро.

Ми повинні пам'ятати, що чорнобильська трагедія — це останнє застереження людству. По кожному з нас дзвонить дзвін: захищайте планету Земля, бережіть її.

Сьогодні,  у річницю трагедії,  у школах та інших навчальних закладах, по телебаченню та радіо проводять відповідні лекції, згадують безневинно загиблих та постраждалих... Це дуже корисно, бо допомагає людям уникнути повторення цієї трагедії, але вже ніхто і ніщо не в змозі змінити минуле...

 

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»