Дякуємо Вам, захисники України!

кладуть квітиМинулої п'ятниці, 12 жовтня ц. р.,  біля пам'ятника Борцям за волю України, що на бульварі Лесі Українки,  опівдні було  людно. 

Тут    того дня  зібралися очільники міської та   районної влади, серед яких – міський голова Олег Кіндер, секретар міської  ради  Віра Федосюк, голова Ковельської райдержадміністрації  Віктор Козак, голова  районної ради Андрій Броїло та його заступник Олександр Пасенковський.

Сюди погожої днини прийшли  представники  громадських  організацій, підприємств та установ, духовенства, військовослужбовці,  молодь та інші небайдужі жителі нашого  міста, щоб  напередодні трьох великих свят – Дня Захисника України, 76-ої річниці утворення УПА та Дня українського козацтва – схилити низько голови та  вшанувати світлу  пам'ять багатьох поколінь воїнів, які в різні часи боронили свою державу й загинули. 

Саме з нагоди цього і відбулася поминальна панахида за Героями, що заплатили за щасливе безтурботне майбуття найдорожчим – своїм життям.  Відслужили її священнослужителі міста на чолі із деканом міського деканату УПЦ КП протоієреєм  Василем Мичком.

Після цього о. Василь звернувся до учасників зібрання із словами щирих привітань з нагоди свят, а також висловив впевненість у тому, що незабаром ми досягнемо  давно омріяної багатьма  перемоги на довгому шляху боротьби за торжество правди і справедливості. Однією з таких перемог є рішення Константинопольського Синоду про те, що Україна отримає Томос на право мати свою незалежну соборну помісну Церкву. 

"Ми бачимо, що наші зусилля були  недаремними. А, значить, не потрібно зупинятись на зробленому. Ми  мусимо впевнено йти вперед.  І все це – в ім'я незалежності і розквіту нашої держави, яку нам в далекому минулому заповідав Великий пророк нашої нації  – Тарас Шевченко", – зазначив священик. 

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять усіх борців за свободу і незалежність України.

"Вже стелиться шляхом золота Покрова. День Захисника України ми святкуємо  саме в цей світлий день. Тому щиро  просимо у Пресвятої Богородиці благодаті  для України, злагоди і  порозуміння у   суспільстві",  –  сказала  ведуча  заходу   Вікторія  Савлук.

На завершення  до підніжжя пам'ятника  Борцям за волю України представники влади та  інші учасники панахиди  поклали квіти.  Після цього присутні вирушили до меморіалу Слави, де також вшанували пам'ять Героїв.

…Осіннє Сонце пробивалось крізь золотаве листя дерев теплого жовтня, небо дарувало свою безмежну синю благодать, бадьоро звучали мелодії патріотичних пісень… Все це духовно надихало і додавало віри в те, що у нас з вами все буде добре.

Бо ми – народ, який вміє боронити свою землю і вміє цим пишатись, і, що основне – не забувати тих, хто поліг у боротьбі за вільну і  нескорену Україну! 

Оксана МОРОЗ.

Джерело: Громадсько – політична газета «Вісті Ковельщини»

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»