Дні села відсвяткували у Велицьку та Ситовичах

чайкаНа свято Петра і Павла жителі сіл Велицьк та Ситовичі відсвяткували своє свято - День села.

Незважаючи на дощ, радо зустрічали односельців та гостей у Велицьку. У святкових садибах оригінально презентували місцеву гастрономію: тут можна було скуштувати мельницьких цибульників, кашівське мохіто та вина "велицького Парижу".

А в сільцівській "Зупинці віншувань" до рум'яних пампушок кожному пропонували ще й святкове побажання.

– Це наша така ідея, як додати людям позитиву – пояснює вчителька Олена Гуль, яка на святі взяла на себе роль тамади. – Ми навіть пісню таку підготували (наспівує):   

"Ми бажаєм щастя й долі,

Щоб всього було доволі,

Щоби ви щасливі всі були,

Щоб були здорові діти

І було кому радіти,

Щоб був мир і радість на землі..."

Велицьк сьогодні – адміністративний центр об'єднаної територіальної громади, яка об'єднала 12-ть населених пунктів. Сільський голова  Віктор Ковальчук каже:

– Знаєте, у людей є потреба в таких святах.  Бо на дні села традиційно збирається родина: приїздять діти до батьків, родичі, бажають один одному добра і щастя. Так само і  ми сьогодні зібралися на свято як одна, дружна родина. Ми раді вітати всіх наших гостей і хочемо показати, що вміємо не лише працювати, а й відпочивати...

Багато теплих і щирих слів прозвучало і з головної сцени свята. Жителів села Велицьк привітали голова районної державної адміністрації Віктор Козак, очільники сусідніх Голобської та Колодяжненської ОТГ. Помічник народного депутата України Степана Івахіва Наталія Маленицька зачитала зі сцени вітальну телеграму від нардепа та побажала жителям Велицька здоров'я, щастя і мирного неба  над головою. 

Справжній ажіотаж викликав розіграш цінних призів від благодійного фонду Степана Івахіва "Патріоти Волині" у святковій лотереї. Серед призів, скажімо,  вентилятори, електрочайник та мультиварка. А на переможця лотереї очікував суперприз – мікрохвильова піч.

  Денис Чирук з друзями заздалегідь придбали квитки і з нетерпінням чекали на розіграш.

– Минулого року мені поталанило, – зізнається Денис. – Я тоді виграв м'яча, а зараз сподіваюся на щось більш серйозне (сміється...) Нам весело на цьому святі...

Для дітей організатори підготували чимало розваг: стрибки на батуті,  різноманітні  конкурси та ігри.  Також того дня відбулися спортивні змагання та  майстер-клас з ліплення вареників. Цікавою була і святкова концертна програма за участю аматорів сцени.

Не завадила дощова погода і подвійному святу в Ситовичах. Урочистості відбулися в сільському клубі. 

– Дуже радий, що сьогодні до нас завітало стільки поважних гостей, – каже староста сіл Ситовичі та Світле Віталій Будь. Він був не лише організатором, а й ведучим святкового концерту. – Ми старалися зробити все, аби наші люди мали змогу відпочити та забути про щоденні проблеми...

– Там колись був смітник та суцільні чагарники, – пригадує староста Віталій Будь. –   А зараз – це  пляжна зона з альтанками, столиками та огорожею. Ми розчистили не лише прибережну смугу, а й метрів двісті самої річки. Практично все робили своїми силами і дуже вдячні Степану Петровичу за підтримку нашої ініціативи. Тепер маємо де відпочивати та святкувати...

Активними учасниками святкової програми була сільська молодь: хлопці та дівчата демонстрували не лише свої творчі таланти, а й знання історії рідного села. І це - найкращий індикатор того, що Ситовичі мають майбутнє. Тепер уже в складі Поворської об'єднаної територіальної громади.

– Відчувається, що ми, як громада, стаємо цікавими. – зауважив голова Поворської ОТГ Сергій Семенюк. – До нас пішов інвестор. А це не лише гроші до бюджету, а й ефективне використання земель, які раніше пустували.  Саме це ми й бачимо тут, у Ситовичах.  Є у нас певні напрацювання в освіті та культурі. Тому я з оптимізмом дивлюсь у майбутнє цього села та нашої об'єднаної територіальної громади.   

Джерело: Громадсько - політична газета "Вісті Ковельщини"

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»