Безсмертя подвигу

8 липня 1941 року Волинську область повністю окупували  гітлерівці. Події Другої Світової війни принесли для нашого краю неймовірно тяжкі втрати та страждання. В першу чергу це людські жертви.  Фашистами було  знищено  понад 165 тис. жителів  області, більше 20 тисяч волинян вивезли до Німеччини на каторжні роботи.  Спалено і понищено 107  сіл. Пограбовано і вивезено цінну сировину, майно підприємств, господарств.  

Не людські дії окупантів  спричинили  масовий протестний рух опору. На Волині почали створюватися партизанські загоди та бойові сили Української Повстанської Армії. І вже з  січня 1944 року в результаті наступальної операції 13-ї  армії 1-го Українського фронту розпочалося звільнення Волині від фашистської окупації. Та впродовж 1944-1945 рр. були мобілізовані  в діючу армію для захисту Батьківщини понад 107 тисяч волинян.

Три роки наш край, спустошений і сплюндрований ворогами, стогнав від ран і пролитої крові. І нарешті, 21 липня 1944 року Волинь було повністю звільнено від фашистських окупантів.

Тож сьогодні, на передодні 75 річниці визволення Волині від німецьких загарбників, голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, депутат районної ради Аркадій Степанюк зустрілися з головою ветеранської організації Ковельщини Валентиною Січкар та ветеранським активом нашого краю аби віддати данину шани визволителям області. 

Розпочався захід із історичного екскурсу лихоліть війни.

Виступаючи перед присутніми  голова Ковельської районної ради Андрій Броїло зауважив: «Ми повинні завжди пам’ятати, якою ціною було заплачено за звільнення нашого краю від нацистів. Тому сьогодні, аналізуючи сторінки історії нам вкрай необхідно відновити мир на всій території України і зберегти його для  майбутніх поколінь».  А також Андрій Петрович привітав усіх з Днем визволення Волині, побажав від імені депутатського корпусу  міцного здоров’я, довголіття та мирного неба над Україною. 

Як завжди, зворушливим та емоційним був виступ ветерана Другої Світової  війни Марії Федорівни  Янко. Ще раз із жахом слухали із вуст безпосередньої учасниці тих подій про  не людські випробування нашого народу.

Опісля,  у знак пам’яті про загиблих воїнів до Пам’ятника землякам, що у смт. Голоби, учасники заходу  поклали квіти. 

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»