Африканська чума свиней – знову на Волині

Африканська чума свиней (АЧС) косить свійських та диких свиней по всій Європі. В минулому році вперше було зареєстровано на Волині, а саме в Любешівському та Ратнівському районах. Станом на 20 серпня 2017 року підтверджено спалах АЧС в селі Хотешів Камінь-Каширського району в індивідуальному господарстві. Африканська чума свиней – надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней всіх вікових груп, що характеризується здебільшого гострим перебігом та проявляється раптовою загибеллю свиней, лихоманкою (температура тіла до 42 градусів), значними крововиливами та синюшністю шкіри, червоновато-фіолетовими плямами черева, підгрудка, вух, п'ятачка та кінцівок, ураженням внутрішніх органів та високою смертністю.Якщо Ви помітили схожі ознаки хвороби або раптовий падіж як диких, так і домашніх свиней, негайно повідомте спеціалістів ветеринарної лікарні (тел. 7-13-88, 5-99-58). Заборонено самостійно ліквідовувати, закопувати трупи загинувших свиней.Нагадуємо: для людини ця хвороба є безпечною, але для "п'ятачків" вона смертельна. Причому розповсюджується дуже швидко. Спалах цього захворювання наносить значні економічні збитки, призводить до краху свиногосподарств.Методів лікування африканської чуми свиней не існує.Зараження свиней відбувається шляхом безпосереднього контакту, через грунт, предмети догляду й утримання, обслуговуючий персонал, транспортні засоби, бродячих тварин, гризунів, при згодовуванні відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин.Мешканців міста і району просимо не купувати м'ясо та м'ясопродукти свинини в місцях не санкціонованої торгівлі. Заборонено використовувати для годівлі свиней відходи харчування, що містили свинину. Не купуйте живих поросят для відгодівлі із загрозливої зони, а саме – Камінь-Каширського району.Ліна Мацан,начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Ковельського міськрайонного  управління Держпродспоживслужби.
Африканська чума свиней (АЧС) косить свійських та диких свиней по всій Європі. В минулому році вперше було зареєстровано на Волині, а саме в Любешівському та Ратнівському районах. Станом на 20 серпня 2017 року підтверджено спалах АЧС в селі Хотешів Камінь-Каширського району в індивідуальному господарстві.
Африканська чума свиней – надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней всіх вікових груп, що характеризується здебільшого гострим перебігом та проявляється раптовою загибеллю свиней, лихоманкою (температура тіла до 42 градусів), значними крововиливами та синюшністю шкіри, червоновато-фіолетовими плямами черева, підгрудка, вух, п'ятачка та кінцівок, ураженням внутрішніх органів та високою смертністю.
Якщо Ви помітили схожі ознаки хвороби або раптовий падіж як диких, так і домашніх свиней, негайно повідомте спеціалістів ветеринарної лікарні (тел. 7-13-88, 5-99-58). Заборонено самостійно ліквідовувати, закопувати трупи загинувших свиней.
Нагадуємо: для людини ця хвороба є безпечною, але для "п'ятачків" вона смертельна. Причому розповсюджується дуже швидко. Спалах цього захворювання наносить значні економічні збитки, призводить до краху свиногосподарств.
Методів лікування африканської чуми свиней не існує.
Зараження свиней відбувається шляхом безпосереднього контакту, через грунт, предмети догляду й утримання, обслуговуючий персонал, транспортні засоби, бродячих тварин, гризунів, при згодовуванні відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин.
Мешканців міста і району просимо не купувати м'ясо та м'ясопродукти свинини в місцях не санкціонованої торгівлі. Заборонено використовувати для годівлі свиней відходи харчування, що містили свинину. 
Не купуйте живих поросят для відгодівлі із загрозливої зони, а саме – Камінь-Каширського району.
 
Ліна Мацан, начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Ковельського міськрайонного  управління Держпродспоживслужби.

 

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»