Головне територіальне управління юстиції у Волинській області інформує

Земельні ділянки, що вилучаються, викуповуються або примусово відчужуються для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, надаються у користування для таких потреб органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, які прийняли рішення про їх вилучення, викуп або примусове відчуження для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності

         Такі зміни передбачені Законом (законопроектом №1270) "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо удосконалення механізму передачі земельних ділянок, відчужених для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності)", який 08 грудня було прийнято в цілому.

         Такі зміни необхідні у зв'язку з тим, що на даний час, складається ситуація, коли викуп здійснює один орган – райдержадміністрація, а відведення таких земельних ділянок заявнику згідно із ст. 122 Земельного кодексу повинно здійснюватись іншим органом – обласною державною адміністрацією або територіальним органом з питань земельних ресурсів.    При цьому, районна державна адміністрація забезпечує викуп земельних ділянок за кошти районного бюджету, а згідно із ст. 122 Земельного кодексу при відведенні таких ділянок договір повинен укладатись із обласною державною адміністрацією або територіальним органом з питань земельних ресурсів.

         Таким чином, надходження від продажу або оренди викупленої земельної ділянки не повертається до районного бюджету.

 

Головне територіальне управління юстиції у Волинській області

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»