Безоплатна первинна правова допомога

Відділ розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації інформує.

16.04.2019

       Що таке комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації та як до неї звернутися?

 

         Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (далі - Комісія) є постійно діючим колегіальним консультативно - дорадчим органом, що діє в межах повноважень, визначених Законами України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” та Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Читати далі...

СВІТЛАНА ГЛУЩЕНКО: РІШЕННЯ СУДУ УКРАЇНИ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ ПІДЛЯГАЄ ВИКОНАННЮ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШОЇ КРАЇНИ

04.04.2019

Серед українців, які перебувають за кордоном, є ті, хто ухиляється від сплати аліментів. Це створює низку життєвих проблем для їхніх дітей, які залишилися в Україні. Щоб захистити їхні інтереси, в Мін'юсті розробили кілька важливих рекомендацій. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко виданню «Сьогодні».

«Переїзд дитини або батька-платника аліментів на постійне місце проживання за кордон, зміна ними громадянства не позбавляють дитину права на утримання. Якщо дитина живе в Україні, а батько – за кордоном, позов про стягнення аліментів може бути подано до суду в Україні, за місцем проживання дитини», - зазначила Світлана Глущенко.

За її словами, якщо рішення про стягнення аліментів з батька, який проживає за кордоном, буде ухвалено судом України, це рішення на території іншої країни буде виконуватися відповідно до Договору про надання правової допомоги.

«Рішення суду України підлягає виконанню на території іншої країни після його визнання. З метою звернення з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України до компетентного органу іншої країни зацікавлена особа звертається до суду України, який ухвалив рішення. Далі належним чином оформлене клопотання направляється компетентному органу іншої країни в порядку, передбаченому міжнародним договором України», - повідомила про порядок дій Світлана Глущенко.

Вона уточнила: у більшості випадків такі клопотання за посередництва обласних територіальних управлінь юстиції надсилаються до Міністерства юстиції для подальшого відправлення компетентним іноземним органам.

«Виконання судового рішення на території іншої країни відбувається відповідно до її законодавства», - додала заступник Міністра.

Читати далі...

Пілотний проект "Шлюб за добу " на Волині

04.04.2019

Друзі! Ось уже два роки у Волинській області діє пілотний проект «Шлюб за добу». Завдяки ньому закохані пари можуть одружитися через 24 години після подачі всіх потрібних документів. Дана послуга від Мін’юсту дає можливість узаконити одруження швидко та зручно, а тому стає все більш популярнішою серед волинян. Так, з початку року уже 164 пари одружилися в рамках проекту «Шлюб за добу».

Читати далі...

Про правопросвітницький проект Мін'юсту та #УрядГройсмана "Я МАЮ ПРАВО!". Основні напрямки нашої діяльності

04.04.2019

Друзі, хочу нагадати про правопросвітницький проект Мін'юсту та #УрядГройсмана "Я МАЮ ПРАВО!". Основні напрямки нашої діяльності:

Читати далі...

відбудеться виїзний прийом громадян

07.02.2019

22 лютого 2019 року (п’ятниця) з 10.00 до 13.00 у приміщенні Ковельського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області за адресою: м. Ковель, вул.

Читати далі...

ГРАФІК ОСОБИСТОГО ВИЇЗНОГО ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН ЗАСТУПНИКОМ НАЧАЛЬНИКА ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ У І КВАРТАЛІ 2019 РОКУ

31.01.2019

 

Читати далі...

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ

09.08.2016

Про реалізацію пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу

Читати далі...

Плата за надання послуги з проставлення апостиля

28.07.2016

Наказом Міністерства юстиції від 18 грудня 2003 року № 161/5 встановлено плату за надання послуги з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн) та для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).

Читати далі...

Функціонування Електронного реєстру апостиля

28.07.2016

Проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, здійснюється згідно з Правилами проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затвердженими спільним наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України від 5 грудня 2003 року  № 237/803/151/5, та Порядком проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України 11 листопада 2015 року № 2268/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1420/27865.

Читати далі...

Функціонування веб-порталу “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

28.07.2016

З 09 липня 2015 року   Наказом МЮУ 31187/5 від 09.07.2015 затверджено Порядок роботи веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», відповідно до якого приймаються заяви у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, подані через мережу Інтернет.

Метою такого нововведення є оптимізація процедури подачі громадянами заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, запобігання проявам корупційних діянь, забезпечення доступності адміністративних послуг, які надаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану, а також створення  сприятливих умов для їх отримання, зменшення черг у цих відділах.

Читати далі...

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»