Допомога бійцям

                                                       З миром на Схід

Волонтерський Центр при Ковельській районній раді продовжує об’єднувати   навколо себе небайдужих  жителів Ковельщини, які прагнуть підтримати наших військових, і у такий спосіб  теж  брати участь у боротьбі з ворогом. Ще здається  нещодавно долучились до роботи Центру  активісти: Вадим Мартинюк, Ігор Бабанін, Лариса Калитюк, а вже за цей час встигли здійснити багато благодійних справ. Так нещодавно   волонтери Ігор Бабанін та Микола Канівець  доправили із Ковельщини  в зону АТО черговий гуманітарно – продовольчий вантаж. Цього разу маршрут волонтерів був  таким: Шахта Бутівка, міста Авдіївка та Мар’янка Донецької області,  де  дислокуються підрозділи Збройних Сил України у складі яких несуть службу воїни Ковельщини. Серед того, що  відправили – багато продуктів харчування: домашня консервація, овочі,  сало, тушкованка, солодощі, крупи, макаронні вироби, чай, кава, а також засоби особистої гігієни. Цю допомогу збирали всією громадою та варто зазначити, що левова доля вантажу була сформована за підтримки:  сільських голів, зокрема Пісочненського -  Володимира Кізея та Поворського - Сергія Семенюка;  депутата Ковельської районної ради  Олександра Титомира; громади  церкви Євангельських християн - баптистів та підприємців і меценатів міста Ковеля. Доправляти гуманітарний вантаж на Схід – непросто, адже і дороги не найкращі і паливно – мастильні матеріали на сьогодні не дешеві. Та проблема забезпечення волонтерського автомобіля вкотре позитивно  вирішилась за сприянням депутата Волинської обласної ради Віктора Козака, за що йому щира  людська вдячність.

За словами координатора Волонтерського Центру -  Андрія  Броїла відправка допомоги на схід – це не просто передача харчів та речей бійцям, для хлопців – це знак того, що вони не залишені напризволяще, що вдома піклуються про них, пам'ятають, для чого вони там. Тож ніхто не має права відмежовуватися від війни. І наше завдання забезпечити бійців всім необхідним, адже вони ціною власного життя виборюють мир та спокій для нас з вами.

До речі, Ігор Бабанін не лише волонтер, він військовий капелан,  який періодично  несе службу в зоні АТО. На його думку духовність та віра надзвичайно важливі в житті кожної людини, а  особливо  під чай військових дій. Для українських військових, що захищають Україну на Сході, важлива присутність священиків. Адже у них місія – дати бійцям надію та показати, що Бог завжди поруч із ними. За ці два роки всі ми стали свідками, як в зоні АТО народилась українська армія, а тепер на власні очі бачимо, як зароджується інститут військового духівництва.

 Зауважимо, нещодавно, під час районних урочистостей до дня Конституції України, були вручені нагороди командування  66-го військового мобільного госпіталю за підтримку та надану волонтерську допомогу колективу виконавчого апарату районної ради, який очолює Андрій Броїло, волонтерам Вадиму Мартинюку, Ларисі Калитюк та зокрема, Ігору Бабаніну, який у переддень цього заходу повернувся зі Сходу.

 

 

 Нові перспективи

З часу існування Волонтерського центру при Ковельській районній раді  можна сказати, що його діяльність при нинішньому керівництві  набирає нових обертів та маштабів. Адже  змінюється не лише  представницький склад волонтерського центру, а  й пріоритети в його функціонуванні та діяльності. За останні два місяці в Донецьку та Луганські області, де на теперішній час дискоються підрозділи 14 ОМБР було відправлено чотири автомобіля з гуманітарною допомогою для наших земляків. Досить активно до організації збору продуктів харчування долучаються, як новообрані так і повторнообрані селищні, сільські голови, за що їм особлива вдячність.

Про нові  напрямки діяльності  Волонтерського центру днями говорив голова районної ради Андрій Броїло з волонтером Вадимом Мартинюкам та учасником бойових дій Євгенієм Косариком. В панах  доправлення гуманітарної допомоги нашим воїнам перед пасхальними святами, проведення в окремих начальних закладах району акції «Пасхальний привіт із Ковельщини», організація інших благодійних акцій.

 

                                            Життя після війни

Сотні бійців повертаються додому і залишаються один на один із  своїми проблемами, і лише  деякі  зуміли пристосуватися до мирного  життя.

Ця розповідь про учасника бойових дій  ковельчанин Вадима  Мартинюка. Під час  першої  хвилі мобілізації він, як і сотні українців,  полишив рідну домівку та відправився у зону АТО захищати  свою рідну землю, свою рідну країну. По  завершенню річної  служби  повернувшись додому, майже відразу  зрозумів, що мирне життя не для нього. Ідея яка спала на думку першою – допомагати тим, хто на передовій, хто під кулями, хто, на жаль,  не дома. З перших днів демобілізації Вадим став справжнім волонтером і намагається і на тепер  допомагати тим, хто просить допомоги, якщо це в його силах. Загалом він опікується 14 окремою механізованою бригадою, підрозділи, якої дислокуються в містах Мар’їнка  та Авдіївка Донецької області, в яких служать наші земляки. З недавнього часу Вадим представник Волонтерського центру при Ковельській районній раді. Він координує  роботу по збору гуманітарної допомоги  та особисто доправляє вантажі у зону АТО, має постійний телефонний зв'язок з бійцями, дізнається про їхні потреби, формує асортимент допомоги, активно залучає до волонтерської діяльності  небайдужих. Так він працює не сам є люди, які постійно  приймають участь у підготовці гуманітарних вантажів, до прикладу Тетяна Пашуля, мама трьох дітей, яких виховує  самостійно, пече та   передає для наших захисників   домашню випічку: торти, вафлі зі згущеним молоком. Як відгукуються солдати – це найсолодші і найсмачніші смаколики. Не можна не згадати депутата Ковельської районної ради Олександра Титомира, який  постійно надає кошти для придбання  автомобільних запчастин. Напередодні жіночого свята 8 Березня   він надав спонсорську допомогу для придбання живих квітів, аби жінки, які працюють в Львівському 66  військовому  мобільному госпіталі, який на тепер дислокується у м. Красноармійськ Донецької області відчули свято весни. Не можна на папері  передати  вражень тих змучених жінок, дівчат - лікарів, медсестер,  санітарок, коли   наші волонтери передавали привіт із Ковельщини  у вигляді квітів. Адже вони, так  як і  усі українські жінки, заслуговують на свято. А ще є людина, яка не претендує на особливу увагу та не згадати її не можна – це депутат Волинської обласної ради – Віктор Козак.  Аби доставити гуманітарний вантаж  на передову потрібно пальне  в великих кількостях і зовсім не дешеве на теперішній час.  Віктор Теодосійович завжди відгукується на такий вид допомоги, а також  зі слів  Вадима Мартинюку, він  неодноразово за власні кошти закуповував цілі партії медикаментів для наших бійців. А ще хочеться згадати жінку волонтера, сини якої теж служили з зоні АТО та мають статус учасника бойових дій -  Ларису Калитюк, вона постійно долучається до  формування гуманітарної допомоги для наших захисників.

Скільки було таких волонтерських поїздок в  зону АТО Вадим каже, що не рахував та чітко знає, що допомагатиме побратимам доти, доки  триватиме збройний конфлікт на сході  нашої країни.

Хтось присвятив волонтерству одну годину, хтось один день, а Вадим Мартинюк займається цим вже майже рік. Ця людина  безвідмовна, як кажуть, і вдень, і вночі готова прийти на допомогу.

У своєму коментарі  до роботи Волонтерського центру при Ковельській районній раді  теперішній голова ради Андрій Броїло сказав: «Благодійність – це найбільший вияв гуманності, адже гуманній людині притаманна здатність  робити добро людям. Люди, які сьогодні  працюють в рамках гуманістичного проекту «Волонтерський центр при Ковельській районній раді» у своїй більшості не є публічними особами, але їх робота високо оцінюється захисниками нашої Вітчизни. Тому, як не дивно, але хочу побажати, щоб у кожного не  переставало  боліти серце в той час, коли в когось є біда чи певні негаразди».

 

 

                                                  Ні дня без роботи.

Так можна охарактеризувати  діяльність  Волонтерського центру при Ковельській районній раді, представники якого  допомагають  землякам, які  виконують свій коституційний обов’язок по  захисту Батьківщини. Від попереднього виїзду на Схід не минуло й два тижні, а нова партія гуманітарної допомоги   вже відправлена  у міста Мар’їнку та Авдіївку Донецької області, де дислокуються підрозділи 14 окремої механізованої бригади.  Автомобіль вщент  запакований про­дуктами  харчування відправ­ився  з Ковельщини  в зону АТО. З поміж іншого, волонтери  повезли побратимам: домашню консервацію, картоплю, капусту, моркву, столові буряки, сало, олію, цукор, яйця, тушкованку, рибні кон­серви, мед, крупи, мака­рони, каву, чай, а також цигарки, засоби гігієни, шкарпетки  та інше. Всі ці продукти хар­чування та речі були зібрані завдяки жителям Ковельського району, за організаційної підтримки  сільських голів, зокрема Пісочненського - Володимира Кізея та Білинського сільського голови – Ольги Лисюк. У всьому різноманітті гуманітарної допомоги кидаються в очі коробки з медикаментами, в них кровоспинні засоби, операційні  одноразові халати та простирадла, медикаменти першої необхідності, які надав  ковельчанин  підприємець  Микола Канівець. Усі ці медикаменти  волонтери повезли у Львівський 66  війський мобільний госпіталь, який на тепер дислокується у м. Красноармійськ Донецької області, в якому працюють найкращі  медики з усіх куточків України.  Доправлення цього гуманітарного вантажу забезпечив волонтер – Вадим Мартинюк.

Волонтерський центри при Ковельській  районній  раді   дякує всім небайдужим жителям району за допомогу.

«Ми повинні підтримувати наших хлопців на передовій, адже перемога здобувається спільними зусиллями.      Тож  кожен з нас в міру своїх можливостей  може зробити  внесок в збереження життя наших бійців!»

 

                                                   І знову на Схід

Вчора Волонтерський центр при Ковельській районній раді відрядив у Східні області нашої країни черговий гуманітарний вантаж,  зібраний мешканцями  Ковельщини, для військовослужбовців із Волині. Волонтери на чолі з Ігорем Верчуком уже традиційно  повезли  побратимам: овочі, фрукти,  домашню консервацію, сало, чай, каву, засоби гігієни, теплий одяг.  Аби приємні миті  новорічних свят військові відчули у зоні АТО учні шкіл міста Ковеля  підготували різдвяні сувеніри. Відрадно, що з великим бажанням до збору допомоги  військовим долучились сільські, селищні ради, установи та організації, громадськість району.

«Доки триватиме війна, ми не перестанемо допомагати солдатам. Бо небайдужі люди, жителі Ковельщини, – справжні, а не надумані патріоти, щиро переживають за тих, хто боронить країну на Сході. Наші воїни дуже потребують добра та підтримки» - сказав  голова районної ради Андрій Броїло проводжаючи волонтерів на Схід.

 

Маленька, але допомога

Волонтерський центр при Ковельській районній раді відправив чергову партію гуманітарної допомоги Збройним Силам України. Зокрема, бійцям 80-тої аеромобільної бригади, серед яких і наш земляк – Роман Бузко. Цього разу в «гарячу» точку волонтери відправили харчі та військовий одяг.

Волонтерський центр при Ковельській районній раді закликає небайдужих громадян до співпраці. Будь – хто може долучитися до реалізації одного з напрямків та стати корисним для нашої армії. Звертайтеся за тел.:  (03352) 5-14-61 або зв'яжіться поштою: kovel-rajrada@ukr.net

 

Волонтерська допомога

Серед основних напрямків діяльності Волонтерського центру при Ковельській районній раді є  надання матеріальної допомоги безпосередньо учасникам  антитерористичної операції, які виконують  службові завдання в східних регіонах України. Нагадаємо, що  Волонтерський центр, який очолює голова районної ради Ігор Верчук  ефективно працює впродовж двох років. Днями  центр надав допомогу  майору Збройних Сил України, Ковельчанину Валентину Прищенку, який відбуває на службу  в  зону бойових дій . Комплект військової форми  Ігор Васильович вручив військовослужбовцю та побажав легкої  дороги, безпечної служби та   щасливого повернення  додому.

Слава українським захисникам!

 

Допомога тим, хто її потребує

Можна сказати, що представники Волонтерського центру при Ковельській  районній раді щодня працюю у звичному їм режимі.  Сьогодні  заступник голови районної ради Галина Коляда та волонтер Катерина Кухаренко відвідали родину учасника бойових дій, жителя села Білин Івана Абрамчука. Під час візиту волонтери поспілкувалися з господарем обійстя та його дружиною Оксаною, розпитали про життя,  поцікавились  проблеми,  які найбільше хвилюють родину. А щоб допомогти зібрати дітей -  Олександра та Владислава до школи  привезли їм дитячий одяг та взуття, шкільне приладдя, канцелярські товари, а ще солодощі та продукти харчування.

Нагадаємо, що Іван Абрамчук  був мобілізований  у квітні минулого року  та прикомандирований,  в той час, до 51 ОМБР . Був доправлений до   військової частини А 2331, що у Володимир – Волинську, а далі був Схід – Донецьк, Луганськ, Іловайськ. Під   час виходу з Іловайського котла, 26 серпня, разом із іншими  побратимами потрапив у полон до терористів. Місяць його утримували в м. Сніжне, а далі  доправили в Донецьк і утримували в підвалі місцевого СБУ. 26 грудня 2014 року  разом  з   іншими військовослужбовцями  різних підрозділів Збройних Сил України та Національної гвардії був визволений  з полону за програмою обміну полоненими. 

Сьогодні Іван живе звичним життям та він ніколи не забуде пекло  війни, ворожий  полон та дорогу до дому.

Ми не збудемо учасників АТО і вам забути не дамо!

 

Допомога бійцям! Останнім часом  в засобах масової інформації трапляються  повідомлення про те, що волонтерський рух спрямований на підтримку Збройних Сил України дещо згас. Однак це не так, що стосується Волонтерського центру при Ковельській районній раді то днями центр надав  допомогу ВЧ  2950  штурмового батальйону «Айдар» на лікування  окремих бійців, а  також було передано для військової розвідки  цього  підрозділу Збройних Сил України   сучасну систему електронного радіозв’язку.

 

Допомога бійцям!  Допомога АТО в наш час – це діяльність, завдяки якій можна забезпечити фронт необхідним хоча б частково. Небайдужі українці намагаються допомогти нашим військовим у міру своїх сил і можливостей. Саме спільна участь людей допомагає в придбанні необхідних і корисних речей для армії.

Волонтерська допомога та підтримка бойового духу бійців зростає з кожним днем. Так, сьогодні значну частину армійських проблем вирішують саме волонтери.

Створений нещодавно Волонтерський центр при Ковельській районній раді невпинно реалізує свою головну мету-допомагати учасникам АТО. Волонтерська підтримка реалізується за кількома напрямками : технічне забезпечення, збір ліків, продуктів харчування, одягу, пального, предметів побуту, збір коштів для поранених, що перебувають в госпіталях.

 

Все для перемоги! Цими днями проводився збір продовольства для бійців батальйону «Айдар» та закуплено запасні частини для військової техніки. Весь гуманітарний вантаж буде відправлений безпосередньо до бійців на блокпости та передову.

Не залишаються осторонь і поранені.  Матеріальна допомога в розмірі 1000 гривень була надана на лікування військовослужбовця батальйону «Айдар» Миколи Павлюченка. Боєць зазнав тяжкого поранення при виході із Дебальцевого. Наразі хлопець перебуває на лікуванні в Київському військовому госпіталі.

Ми – єдина країна і ми повинні підтримувати один одного.

Волонтерський центр при Ковельській районній раді закликає небайдужих громадян до співпраці. Будь – хто може долучитися до реалізації одного з напрямків та стати корисним для нашої армії.

 

ДОПОМОГА

Територіальні громади Ковельського району продовжують збирати допомогу мобілізованим солдатам, учасникам АТО, які на сьогоднішній день захищають територіальну цілісність держави.

Зокрема, жителями Тойкутської сільської ради разом з сільським головою Віталієм Грицюком та депутатами сільської ради було зібрано продукти харчування, засоби особистої гігієни для військових, які захищають країну на Сході.

Скільки всього необхідного зібрали для воїнів – підрахувати складно, проте машина була повністю заповнена гуманітарною допомогою.

Наступна відправка допомоги на Схід України планується волонтерами Ковельщини на наступний тиждень.

 

ДОПОМОГА ЗЕМЛЯКАМ

Сьогодні вже два роки в Україні йде виснажлива війна, яка щодня наносить величезні втрати для України.   

Одним патріотизмом не повоюєш. Солдат має бути ситий, споряджений, захищений і озброєний. Матеріальна та гуманітарна допомога військовим України допоможе забезпечити їх усім необхідним для максимального захисту, а також елементарними засобами для комфортного сну і відпочинку.

Волонтерський центр при Ковельській районній раді вкотре організував збір продовольства сільськими головами району для підтримки військовослужбовців. Небайдужі жителі Ковельського району із розумінням поставились до потреб хлопців, котрі воюють на Сході. Найчастіше люди приносили овочі : картоплю, капусту, моркву, буряк, цибулю; рибні та м’ясні консерви, крупи, каву, чай, солодощі, засоби гігієни.

15 березня весь цей вантаж, за сприяння учасника АТО Вадима Мартинюка, відправився в Донецьку область до місця дислокації 1 ОМПБ «Волинь».

Голова районної ради Андрій Броїло наголосив, що українським військовослужбовцям необхідно не відчувати себе кинутими напризволяще, а бачити по відношенню до себе увагу і піклування. Це вселяє віру у перемогу, підсилює прагнення із гідністю виконувати свій громадянський обов’язок і, що найголовніше, відчувати себе потрібним. Зберегти життя українців, призваних до лав Збройних сил, – це головне завдання для всіх нас, адже саме з патріотами, які на сході держави захищають мирне небо над нашою голово, сильнішими стаємо і ми – всі, хто вірив і продовжує вірити в те, що українці незламні. Ми закликаємо усіх, кому небайдужа доля Української Армії, підтримати наших військовослужбовців. Закликаємо небайдужих мешканців району та міста приєднатися до подальшого збору гуманітарної допомоги для поставки в зону конфлікту. Дякуємо всім, хто вже взяв участь цій важливій справі!

 

ДОПОМОГА В ЗОНУ АТО

Волонтерська допомога та підтримка бойового духу бійців зростає з кожним днем.

Не зважаючи на те, що військові дії на території нашої країни тривають більше двох років, Волонтерський центр при Ковельській  районній раді щодня працює у звичному режимі.

Нещодавно жителі Козлиничівської сільської ради зібрали гуманітарну допомогу воїнам АТО, а саме, овочі : картоплю, капусту, моркву, буряк, цибулю; рибні та м’ясні консерви, крупи, каву, чай, солодощі, засоби гігієни та інше.

Також, за сприянням головного лікаря Ковельського МТМО Олега Самчука надано комплект автогуми до автомобіля «УАЗ».

В свою чергу, пальне для поїздки надав депутат Волинської обласної ради Віктор Козак.

Супроводжує вантаж учасник АТО Вадим Мартинюк.

Велика подяка всім небайдужим мешканцям Ковельщини, які, не дивлячись на скрутний для усіх час, знаходять можливість допомогти коштами, продуктами та речами першої необхідності воїнам, які захищають Україну.

 

 

ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ЦЕНТР ПРАЦЮЄ

Благодійність - це змога віддати часточку своєї душі, наситити життя інших любов'ю і теплом. Ми виявляємо добро, щоб показати іншій людині, що ми її цінуємо, що вона не самотня і оточена теплом та приязню. Виявляючи своє добре ставлення до інших, ми допомагаємо створити довкола себе загальну атмосферу доброзичливості, що є принципово важливим для створення здорового суспільства. Кожен з нас прагне змінити цей світ на краще! Добрі справи роблять нас щасливими та сповненими гідності людьми.

І сьогодні, коли у нас – мир, а на Сході – війна, усе більше українців перетворюються на благодійників і починають збирати гроші на допомогу українській армії або на лікування поранених унаслідок боїв на Сході.

У наш час допомагати військовослужбовцям – намагаються усі небайдужі. Проте, багатьох на цьому шляху зупиняє те, що вони не мають змоги пожертвувати на військо значну суму коштів. У цьому випадку люди нерідко зневірюються, вважаючи, що їхня допомога не здатна нічого змінити. Але такий підхід є вкрай невірним. Перш за все, слід зауважити, що будь-яка допомога армії цінна та корисна. Кожна копійка, кожна добра думка та фізична домопога необхідна від кожного з нас!  Навіть пакетик чаю, який боєць заварить собі на Сході, зігріє його, передавши ті теплі емоції, з якими небайдужі люди допомагали. Тому ніколи не варто думати про те, що ваша допомога бійцям є нерезультативною річчю, коли вона маленька. Саме маленькі внески у своїй сукупності дозволяють купувати великі та важливі речі, що повинні допомагати армії та берегти життя наших бійців.

Однією із небайдужих жителів Ковельського району, виявилась мешканка села Воля Любитівська - Клімчук Світлана Володимирівна, яка звернулась у Волонтерський центр при Ковельській районній раді запропонувавши свою допомогу. Протягом тижня, жінка самостійно збирала матеріальну допомогу, обійшовши такі села, як : Свидники, Колодяжне, Воля Любитівська, Поповичі, Голоби та село Козин (Рожищенського району). Світлана Володимирівна переважно зверталась за допомогою до знайомих людей, адже із впевненістю знала, що рідні люди допоможуть зібрати якнайбільше коштів для воїнів.

Незадовго перед цим у виконавчий апарат районної ради надійшло повідомлення від депутата районної ради Володимира Андросюка про те, що військовослужбовець із Ковельського району Прокоп’єв Віктор Іванович потребує військового бушлата.

Коли, при зустрічі, голова районної ради Андрій Броїло, запитав у Світлани Володимирівни, що спонукало вас займатися благодійністю? Жінка, відповіла : гуманітарна допомога для бійців АТО -  це не просто допомога, а обов’язок який повинен виконувати кожен громадянин України. Я не можу стояти осторонь, коли хлопці гинуть, коли про проблеми українських військових сьогодні говорять усі і  - в голос. Адже, необхідно збирати кошти на обмундирування, спецобладнання, їжу і навіть білизну.

Зрозумійте, що хлопцям та дівчатам на Сході країни потрібна підтримка і допомога. Наша допомога це не лише необхідні речі, це в першу чергу підтримка бійців, а для них допомога – це підтримка народу. В тих тяжких умовах, що перебувають наші бійці, їм просто необхідно знати, що на них сподіваються і чекають.

В свою чергу, Світлана Клімчук повідомила, що всього зібрано близько 2 000 гривень, з них : 500 гривень – на купівлю військового бушлата земляку Прокоп’єву Віктору Івановичу, за інші кошти буде закуплено продукти харчування для бійців АТО.   

Ми, дорослі люди, не любимо слово «благодійність» - за те, що воно придбало поблажливий відтінок, та і взагалі було не раз дискредитоване. Але, якщо вдуматися, творити благо - що може бути краще? Врятувати життя або здоров'я людини, подарувати їй міцний сон, зручний одяг, нормальну їжу або просто добре слово і віру в людей - що може бути важливіше? Думаєте, це занадто складно, дорого, болісно? Зовсім ні….. Правда ж !!!

 

 

 

 

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»