Про Звернення Ковельської районної ради Волинської області до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо фінансування гарантованих державою пільг

КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                   РІШЕННЯ

 

від 27 червня 2018 року №21/9.1.

            м. Ковель

 

Про Звернення Ковельської районної ради

Волинської області до Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України  щодо фінансування

гарантованих державою пільг

 

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

 

         1. Ухвалити Звернення Ковельської районної ради щодо фінансування гарантованих державою пільг (текст звернення додається).

         2. Виконавчому апарату районної ради спрямувати рішення та текст Звернення на адресу Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, районних рад Волинської області  і забезпечити його опублікування  в громадсько-політичній газеті «Вісті Ковельщини».

         3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, забезпечення законності і правопорядку, захисту прав людини, адміністративно – територіальної реформи.

 

 

 

Голова районної ради                                                                     А. П. Броїло

Пасенковський 51461

 

ЗВЕРНЕННЯ                             

депутатів Ковельської районної ради Волинської області
до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо
фінансування гарантованих державою пільг

         Відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про охорону дитинства",  «Основи законодавства України про охорону здоров'я»  за певними категоріями населення закріплено право на отримання соціальних пільг та гарантій.

         Відповідно до статей 89 та 102 Бюджетного кодексу України  видатки на виконання державних програм соціального захисту, у тому числі на надання пільг окремим категоріям громадян, проводяться за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

         У Державному бюджеті України щорічно місцевим бюджетам передбачаються такі субвенції:

         - на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг;

         - на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

         Проте, в  умовах реформи міжбюджетних відносин та поглиблення процесу децентралізації влади з 1 січня 2017 року видатки на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян включено до визначених статтею 91 Кодексу видатків місцевих бюджетів.

         Місцеві бюджети, забезпечуючи видатки на функціонування бюджетної сфери та комунальної власності сіл, селищ, не мають ресурсу на  фінансування цих пільг у тому обсязі, який отримувало населення багато років поспіль.

         Прийняття місцевими органами влади, з урахуванням можливостей відповідних місцевих бюджетів, різних рішень щодо надання пільг всім пільговим категоріям населення призведе до їх скорочення, зумовить нерівні умови користування ними на території району, а, відтак, спричинить соціальну несправедливість і соціальну напругу серед населення.

         Гарантовані державою пільги не можуть залежати від спроможності районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад.

         Враховуючи вищевикладене, та з метою недопущення соціальної напруги, просимо вжити заходів реагування для доповнення статті видатків/субвенцій з Державного бюджету України місцевим бюджетам на надання гарантованих державою пільг в тому числі щодо забезпечення населення лікарськими засоби за рецептами лікарів які відпускаються на пільгових умовах та визначені Постановою КМУ від 17.08.98 № 1303 "Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування окремих пільгових груп населення.

Ухвалено рішенням районної ради

від 27.06.2018 року №21/9.1.

 

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»