Про Звернення депутатів Ковельської районної ради Волинської області, до Верховної ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, щодо прирівнення розміру І-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оп

КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА       

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                                                                           

РІШЕННЯ

 

 

від 27 червня 2019 року №25/11-1

            м. Ковель

 

Про  Звернення депутатів Ковельської

районної ради Волинської області,

до Верховної ради України, Президента

України, Кабінету Міністрів України,

щодо  прирівнення розміру І-го тарифного

розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і

коефіцієнтів з оплати праці працівників установ,

закладів та організацій окремих галузей

бюджетної сфери до розміру мінімальної заробітної плати.

 

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

 

         1.Ухвалити  звернення  депутатів Ковельської районної ради Волинської області до Верховної ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо  прирівнення розміру І-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери до розміру мінімальної заробітної плати (текст звернення додається).

         2. Виконавчому апарату районної ради спрямувати рішення та текст Звернення на адресу Верховної ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України.

        3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, забезпечення законності і правопорядку, захисту прав людини, адміністративно – територіальної реформи.

 

 

Голова районної ради                                                             А. Броїло

Пасенковський  51461

                                                             Додаток

до рішення Ковельської районної ради

                          від 27.06.2019 р. №25/11-1  

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Ковельської районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України щодо прирівнення розміру І-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери до розміру мінімальної заробітної плати

Ми, депутати Ковельської районної ради сьомого скликання звертаємося до Вас з приводу вирішення питання про прирівнення розміру І-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери до розміру мінімальної заробітної плати. Наразі оплата праці переважної частини працівників галузей бюджетної сфери, в тому числі сфери освіти, здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (далі - ЄТС). Формування схеми посадових окладів працівників здійснюється на основі мінімального посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС та відповідних тарифних коефіцієнтів за тарифними розрядами ЄТС. Віднесення посад (професій) працівників до відповідного тарифного розряду ЄТС здійснюється на основі таких критеріїв: професійно – кваліфікаційного рівня посади (професії) та складності, відповідальності виконуваної роботи. При віднесенні посад (професій) працівників різних бюджетних галузей (охорони здоров’я, освіти, культури та інших) до відповідних тарифних розрядів ЄТС застосовані єдині підходи до кваліфікації працівників та складності виконуваних робіт. Незважаючи на те, що з 1 січня 2019 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 4173 грн., посадові оклади працівників бюджетної сфери, включаючи працівників освіти, розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року (1921грн).  Законом України «Про оплату праці» встановлено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (4173 грн.) Так, виходячи зі змісту вищезазначених нормативно-правових актів, працівники некваліфікованої праці (прибиральники, сторожі, двірники тощо) та кваліфікований персонал (вихователі, вчителі тощо), які не мають трирічного стажу роботи, отримують з урахуванням доплат і надбавок практично однакову заробітну плату.

Саме тому, питання оплати праці педагогічних працівників є актуальним та потребує комплексного вирішення цієї проблеми. Посадові оклади працівників бюджетної сфери, включаючи працівників освіти, розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року ( 1921грн). Тому молоді спеціалісти у галузі освіти, які не мають трирічного стажу, отримують практично таку ж зарплату, як і молодший обслуговуючий персонал, навіть з урахуванням 20% надбавки за престижність праці.

Тому, для забезпечення справедливої та гідної заробітної плати, депутати Ковельської районної ради звертаються до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України, з проханням про внесення змін до додатку 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002р. № 1298 щодо встановлення більш високих тарифних розрядів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери - працівників освіти та повернення до практики прирівнювання  розміру посадового окладу працівника І-го тарифного розряду до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, а не чинного прожиткового мінімуму.

 

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»