Про звернення депутатів Ковельської районної ради Волинської області до Президента України, щодо політичної ситуації, котра склалася навколо реалізації так званої «формули Штайнмаєра»

                                                КОВЕЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА       

                                                ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

    

                                                         РІШЕННЯ

 

від 09 жовтня 2019 року №27/3

            м. Ковель

 

             

 

 

Про звернення депутатів

Ковельської районної ради

Волинської області до Президента України,

щодо політичної ситуації, котра склалася навколо

реалізації так званої «формули Штайнмаєра»

 

 

        Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення виконання вимог статей 3, 41, 42 Конституції України,  районна рада

вирішила:

 

        1. Ухвалити звернення депутатів Ковельської районної ради Волинської області  до Президента України, щодо політичної ситуації, котра склалася навколо реалізації так званої «формули Штайнмаєра» (додається).

        2. Виконавчому апарату районної ради направити вищезазначене Звернення на адресу Офісу Президента України.

        3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань  регламенту, депутатської діяльності та етики, забезпечення законності і правопорядку, захисту прав людини, адміністративно-територіальної реформи.

 

 

 

Голова районної ради                                                            Андрій БРОЇЛО 

 

Олександр Пасенковський51461

                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Ковельської  районної ради Волинської області до Президента України, щодо політичної ситуації, котра склалася навколо реалізації так званої «формули Штайнмаєра»

 

Шановний Володимире Олександровичу.

 

Ми, депутати Ковельської районної ради вкрай занепокоєні повідомленням, датованим першого жовтня 2019 року, коли представник від України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході нашої країни Леонід Кучма, підписав листа до представника місії ОБСЄ в Україні Мартіна Сайдіка з погодженням надати окремим районам Донецької та Луганської областей (які зараз не підконтрольні Україні) особливого статусу.

Іншими словами дано початок застосуванню так званої «формули Штайнмаєра».

Ми усвідомлюємо те, що підписання цього листа є певним інструментом у відновлені переговорів у Нормандському форматі. Але занепокоєння в суспільстві, і в громадах сіл, селищ Ковельського району, спільні інтереси яких представляє Ковельська районна рада зокрема, викликане, скоріш за все, багатьма невідомими з тієї формули, яка до тепер офіційно не опублікована для громадськості. Ми всі розуміємо, що це має бути прописаний конкретний алгоритм зовнішньо- і внутрішньополітичних  дій, натомість чуємо з різних джерел неоднозначні трактування, здогадки, інтерпретації з цього приводу.

Деякі з них навіть дуже насторожують і збурюють настрої, зокрема:

-  про можливу амністію осіб, які вчинили злочини проти українців;

-  про умови проведення місцевих виборів в ОРДЛО;

- про контроль державного кордону;

-  про умови закріплення в Конституції особливого статусу окупованих районів Донбасу тощо.

Ми, депутати Ковельської районної ради, представники інтересів громад сіл, селищ Ковельського району, одностайні з Вами і з усіма співвітчизниками в прагненні до якнайшвидшого вирішення питання припинення війни, повернення окупованих земель Луганської, Донецької областей та Криму і встановлення миру на всій території. Але як і більшість наших громадян вважаємо, що через капітуляцію зберегти незалежність держави та її цілісність – неможливо. Це неукраїнський шлях.

Ковельська районна рада ніколи не стояла осторонь державотворчих процесів. Тому вважаємо за необхідне сьогодні донести Вам свою позицію щодо нинішньої ситуації. В першу чергу – це неприпустимість проведення місцевих виборів в ОРДЛО до повного повернення контролю над державним кордоном, а також вчинення будь-яких дій, які б могли призвести до федералізації та порушення цілісності держави.

З огляду на вищесказане, звертаючись сьогодні до Вас, пане Президенте, вимагаємо оперативного оприлюднення документів з узгодженою «формулою Штайнмаєра» і офіційного їх тлумачення. Водночас закликаємо Вас – беріть у спільники народ! Дослухайтесь до його голосу! Адже Ви самі заявляли про те, що дії влади варто коригувати із суспільством, а при ухваленні доленосних рішень, коли на кону наша державність, пам’ятайте про тисячі загиблих українців у війні з російським окупантом, про десятки тисяч їх рідних, про сотні тисяч полеглих за незалежність України у всі роки національно-визвольної боротьби.

Слава Україні!”.

 

                                                                                                         УХВАЛЕНО

                                                                                                              рішенням районної ради

                                                                                                              09 жовтня 2019  року № 27/3

Copyright © Ковельська районна рада | Створено «Інтернет агентство Афіна»